Auto-moto/Formula 1

Alonso i dalje bez naslova u Ferrarija: Ne uzrujavam se, pred mnom su još godine utrkivanja

KLJUČNI PODACI
  • Alsono je prije dvije godine prešao u redove Ferrarija
  • I dalje je bez titule
Piše: Totalsport
četvrtak, 12.1.2012. 14:29
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Alonso i dalje bez naslova u Ferrarija: Ne uzrujavam se, pred mnom su još godine utrkivanja

Foto: AFP

NA POČETKU testiranja Ferrarijevog bolida za novu sezonu, Španjolac Fernando Alonso proanalizirao je godine provedene u talijanskoj momčadi - bez osvojenog naslova prvaka. Očekivanja Fernanda Alonso po pristupanju Ferrariju prije dvije godine bila su vrlo jasna, dvama naslovima Svjetskog prvaka u Formuli 1 s Renaultom, pridodati još koji s Ferrarijem. No, ponajprije zbog dominacije Red Bullovog Sebastiana Vettela to se još nije ostvarilo, a Alonso nije pretjerano uzbuđen zbog te činjenice.

"Ne, niti najmanje me to ne uzrujava jer su ispred mene još godine utrkivanja. Imam tek 30 godina, a trenutno imamo natjecatelja s 42 ili 43 godine, pa mislim da nema razloga za nezadovoljstvo. S druge strane, imam sve više iskustva. Možda se s godinama gubi na brzini, ali se zbog velikog iskustva to sve kompenzira", smatra Alonso. Ipak, 2010. godine borio se s Vettelom do posljednje utrke, a lani je bio tek četvrti, dok su bolidi Ferrarija imali dosta problema s aerodinamikom i gumama. U cijeloj sezoni ostvarena je samo jedna pobjeda, u Silverstoneu, a otprilike u to vrijeme započeo je i rad na novom bolidu koji bi trebao biti predstavljen 3. veljače.

"Vidio sam bolid na testiranjima u zračnom tunelu, ali tu možete vidjeti samo podatke na računalu. Pravu vrijednost vozila doznat ćemo vjerojatno nakon dvije ili tri utrke", rekao je Španjolac. Prvo testiranje bit će na stazi u Jerezu 6. veljače, dok je premijerna utrka Svjetskog prvenstva na rasporedu u australskom Melbourneu 18. ožujka. Nekadašnji "mozak" momčadi McLarena Pat Fry preuzeo je tijekom prošle sezone funkciju tehničkog direktora Ferrarija, a pravi rezultati njegova rada trebali bi biti vidljiviji u predstojećoj sezoni.

"Kada je stigao u momčad, Pat je želio odmah mijenjati neke stvari i bio je iznenađen načinom na koji smo do tada funkcionirali. Donio je drugačiji pristup i sada imam osjećaj da možemo izvlačiti maksimum iz momčadi", kaže Alonso i dodaje da se u svim segmentima sada radi bolje nego ranijih sezona. Na kraju je Alonso morao i odgovoriti na pitanje ima li Ferrari šanse uskoro ponovo postati lider u Formuli 1. "Da imam kristalnu kuglu, odmah bih vam dao odgovor na to pitanje. Sada je tek sredina siječnja, nisam niti optimist, niti pesimist. Svakodnevno radimo da budemo bolji i to je sve što vam u ovom trenutku mogu reći", zaključio je dvostruki svjetski prvak.

Komentari (2)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

  • Lucifer_   Objavljeno prije 4 mjeseci

    u Ferarija u mene u ćaće u selu. Strava!.--- i ja vam jebem mater nepismenu...daj ostavite se toga,molim vas ko BOGA!

     




  • Zitelj   Objavljeno prije 4 mjeseci

    u Ferarija u mene u ćaće u selu. Strava!





TABLICE I REZULTATI
1Red Bull Racing-Renault650
2McLaren-Mercedes497
3Ferrari375
4Mercedes165
5Renault73
6Force India-Mercedes69
7Sauber-Ferrari44
8STR-Ferrari41
9Williams-Cosworth5
10Lotus-Renault0
11HRT-Cosworth0
12Virgin-Cosworth0
1 Sebastian Vettel Red Bull Racing-Renault53
2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes49
3 Mark Webber Red Bull Racing-Renault48
4 Jenson Button McLaren-Mercedes43
5 Fernando Alonso Ferrari43
6 Nico Rosberg Mercedes35
7 Kimi Räikkönen Lotus-Renault34
8 Romain Grosjean Lotus-Renault23
9 Sergio Perez Sauber-Ferrari22
10 Paul di Resta Force India-Mercedes15
11 Bruno Senna Williams-Renault14
12 Kamui Kobayashi Sauber-Ferrari9
13 Jean-Eric Vergne STR-Ferrari4
14 Pastor Maldonado Williams-Renault4
15 Daniel Ricciardo STR-Ferrari2
16 Nico Hulkenberg Force India-Mercedes2
17 Felipe Massa Ferrari2
18 Michael Schumacher Mercedes2
19 Timo Glock Marussia-Cosworth0
20 Charles Pic Marussia-Cosworth0
21 Vitaly Petrov Caterham-Renault0
22 Heikki Kovalainen Caterham-Renault0
23 Pedro de la Rosa HRT-Cosworth0
24 Narain Karthikeyan HRT-Cosworth0
Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije