LINO ČERVAR ponudio je slična razmišljanja o utakmici sa Slovenijom kao i sinoć. Jutros je još jednom pogledao snimku utakmice i shvatio kako uz već prožvakane negativnosti ima i nekoliko pozitivnih stvari.
"Ako će ovakva atmosfera biti na prvenstvu, to će biti sjajno. Raspoloženje u dvorani bilo je sjajno, puno vedrine i mladih ljudi i to je ono što me raduje. Publika je ponavljam bila naš najbolji igrač i zaista smo se dobro osjećali u toj dvorani. Splitsku publiku držim dijelom našeg projekta, našeg tima i naše cjelokupne rukometne obitelji", rekao je u uvodu Lino Červar.
"Utakmica sa Slovenijom jako nam je pomogla jer su na površinu izašli neki nedostaci koje moramo ispraviti. No, prvo ću spomenuti pozitivne stvari. Prvenstvo je to povratak Ivana Balića koji je pokazao da nije izgubio puno. Ohrabruje i povratak Lackovića, koji je očigledno sve bolji i bolji. Znate, na zadnjim natjecanjima uvelike su nam nedostajali golovi s distance, zato je pravi Lacković nama vrlo važan. I da, pohvalio bi Anušića koji bio izgleda mogao odmijeniti Vorija de se malo odmori", dodao je izbornik hrvatske rukometne reprezentacije.
"Obrani je nedostajalo pokretljivosti,odlučnosti u duelu jedan na jedan"
Kada govorimo o nedostacima prvenstveno se to odnosi na blijedo izdanje obrane, koja je izgledala upravo neprepoznatljivo, iako treba istaknuti da je Červar miskao, isprobavao je sve varijantet obrane...
"Vidjeli smo neke nedostatke koje treba izbjeći da bi izbjegli poraze na prvenstvu. Obrana je bila vrlo slaba, sasvim je podbacila. Nedostajalo je pokretljivosti, odlučnosti u duelu jedan na jedan. Slabo su surađivali, a prednja linija je bila neprepoznatljiva. Moramo se vratiti kvalitetnoj zoni, bez nje teško ćemo parirati ozbiljnijim momčadima", objasnio je Červar.
"Nevjerojatno je da smo primili osam golova iz kontri, a još sedam iz tranzicije, to je zapravo pola svih golova Slovenije. To se ne smije događati, da ne govorim da su na Slovenci pretrčali"", dodao je Červar.
"Vratarima i Metličiću treba dati podršku, bit će oni pravi kada počne prvenstvo"
Na upit kako bi prokomentirao nastup naših vratara , Mirka Alilovića i Venija Loserta, odgovara: "Vratarima treba dati kredita, moramo vjerovati u njih, a siguran sam da će biti na visini kada bude najpotrebnije, Moramo im pomoći da pozitivno misle, a ne treba napominjati da je njihova jučerašnja slaba prezentacije bila i plod loše igre obrane", rekao je izbornik.
Kapetan Metličić i mali Hrvatin sljedeći su bili na tapetu...
"Pero je jedna posebna, samozatajna osoba koja je puno dala ovoj reprezentaciji i prema njemu gajim veliko poštovanje. On po malo napreduje, ide na bolje, ali čini mi se da ima neku psihičku barijeru. Ja vjerujem u njega i siguran sa da će on na prvenstvu biti kvalitetan. Što se tiče Hrvatina, ja sam uvijek uza sebe želio imati odane ljude, a on je jedan od njih. On je igrač koji će uvijek poginuti na terenu, a što se tiče igre siguran sam da on može i bolje", istaknuo je Lino Červar.
U jednom trenutku sinoćnje utakmice učinilo se kako je Červar bjesnio na Šprema kojeg je odmah izvadio sa parketa. Evo o čemu se radilo.
"Šprema sam izvadio jer sam bio nezadovoljan njegovim obrambenim učinkom, danas igrači moraju igrati na obje strane. Naime, ne smije nam se dogoditi da nam protivnik preko krila zabije čistu kontru. Psihološka stabilnost momčadi očituje se i ovisi o tome. Ako to spriječiš, u mreži ćeš imati šest, sedam golova manje, a to nije malo", za kraj će Červar.