Arnautović slomio Srbiju koja mora dobiti u zadnjem kolu ako želi na SP

• Austrija - Srbija 3:2
Piše: S.M.
petak, 6.10.2017. 23:04

NOGOMETAŠI Srbije izgubili su u Beču od Austrije 3:2 i propustili prvu meč loptu za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Srbi su pred 20.000 svojih navijača u Beču poveli u 11. minuti golom Milivojevića, no Burgstaller je izjednačio 14 minuta kasnije.

Austrija je promašila niz dobrih prilika, a najviše ih je imala u prvom poluvremenu, ali na odmor se otišlo s 1:1. Bili su domaćini bolji i u nastavku pa je Marko Arnautović u 76. minuti potpuno preokrenuo susret, da bi Nemanja Matić sedam minuta kasnije izjednačio.

Ipak, Arnautović je u 90. minuti zabio i treći gol i donio Austriji u konačnici nebitnu pobjedu.

Srbija nakon devet kola ima 18 bodova, jedan više od Walesa i dva od Irske. Wales i Irska, koja je pobijedila Moldaviju 2:0, igraju međusobno u ponedjeljak.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Srbija je s pobjedom sigurno prva, a dosta joj je i bod ako Irska ne slavi u Cardiffu.

Kvalifikacije za SP, skupina D:

Austrija - Srbija 3:2 (Burgstaller 25', Arnautović 76', 90' / Milivojević 11', Matić 83')

Gruzija - Wales 0:1 (Lawrence 49')

Irska - Moldavija 2:0 (Murphy 2', 19')