Foto: AFP
POBJEDOM 1:0 protiv Valencije na Mestalli, Barcelona drži još jedan rekord: Nanizali su 20 uzastopnih ligaških gostovanja bez poraza.
Barca je prošle sezone poražena samo jednom, na gostovanju kod madridskog Atletica bilo je 2:1 za domaćina. Dogodilo se to 14. veljače prošle godine, a nakon toga je uslijedio zastrašujući niz.
Ovaj je rekord bio u vlasništvu Real Sociedada u vrijeme kada je na klupi te momčadi sjedio Alberto Ormaetxea. Baski su tada, od 32. kola sezone 1978/79 do 33. sljedeće, nanizali devetnaest utakmica bez poraza. Zanimljivo, niti u jednoj od tih sezona nisu se okitili naslovom španjolskih prvaka. Jesu godinu potom, u sezoni 1980/81.
Poslije poraza kod Atletica sastav kojega vodi Josep Guardiola do kraja šampionske sezone upisao je pobjede u Zaragozi, Mallorci, Madridu, Villarrealu i Sevilli, a remizirao kod Almerije i Espanyolom. U ovoj sezoni dvanaest gradova (Santander, Madrid (Vicente Calderon), Bilbao, Zaragoza, Getafe, Almeria, Pamplona, Cornella, La Coruña, Alicante, Mallorca, Valencia) vidjelo je gostujuće pobjede Barcelone. Samo Gijon remi.