Borussia (M), Köln i Hoffenhaim dohvatili Bundesligu

SLJEDEĆE sezone će u prvoj njemačkoj ligi igrati Borussia iz Mönchengladbacha, Köln i Hoffenhaim, koji je u zadnjih 90 minuta došao do velikog uspjeha.

Još ranije su prvo i drugo mjesto osigurali Borussija Mönchengladbach i Köln, dok je Hoffenhaim do prve lige došao pobjedom protiv Greuther Fürtha 5:0 u posljednjem kolu. Po dva pogotka su za domaćina postigli Edu i Salihović.

Za goste je cijelu utakmicu odigrao Marino Biliškov, dok je Ivo Iličević u igru ušao u 73. minuti.

Porazu Hoffenhaima su se nadali Mainz i Freiburg, jer bi se u tom slučaju njima otvorio put do prve lige, no takav scenarij se nije dogodio.

Od ispadanja se, pak, spasio ugledni Kaiserslautern koji je u posljednjem kolu pobijedio nezainteresirani Köln 3:0. Iz lige su ispali Offenbach, Aue, Paderborn i Carl Zeiss Jena.

Konačni redoslijed: 1. Borussia (M) 66, 2. Hoffenhaim 60, 3. Köln 60, 4. Mainz 58, 5. Freiburg 55, 6. Greuther Fürth 52, Aachen 51..., 13. Kaiserslautern 39, 14. Augsburg 39, 15. Offenbach 38, 16. Erzgebirge Aue 32, 17. Paderborn 31, 18. Carl Zeiss Jena 29