Lige petice

Chelsea na Old Traffordu lovi Redse

Piše:
subota, 10.1.2009. 12:54
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Chelsea na Old Traffordu lovi Redse

MANCHESTER UNITED će dočekati Chelsea u utakmici 21. kola engleskog nogometnog prvenstva, a utakmica je to koja će ponuditi neke odgovore. Primjerice, može li Chelsea do naslova prvaka.

Upravo to najavljuje menadžer londonskog kluba Luiz Felipe Scolari pred ogled drugoplasiranog gosta i trećeplasiranog domaćina. Situacija na ljestvici kazuje da je Chelsea sakupio 42 boda, odnosno četiri više od Manchestera koji, pak, ima dvije utakmice manje. Situacija je prilično jasna, Chelsea bez kalkulacija mora ići po tri boda želi li ostati u utrci za konačnom nagradom.

"Potrebna nam je pobjeda, i remi bi bio zadovoljavajuć budući da i direktan suparnik gubi dva boda njime. Ali poraz, to bi uvelike otežalo stvari, teško bismo se nakon njega vratili u utrku za naslov - kazuje Scolari, ipak skloniji opciji koja donosi sva tri boda."

"U poziciji smo u kojoj ne možemo razmišljati o podjeli bodova. Imamo četiri boda, ali i dvije utakmice više od njih. Ne držimo situaciju pod kontrolom. Želimo li prvo mjesto, morat ćemo slaviti u tom dvoboju", dodao je menadžer Chelseaja od kojeg poslodavci očekuju naslov prvaka.

Sa Scolariju sličnim idejama, ali i s vizijama drugačijeg, njemu povoljnijeg ishoda, u utakmicu će ući ulazi Alex Ferguson i njegovi nogometaši. Svjestan je opasnosti koja mu prijeti, pa u analizi nadolazećeg dvoboja kazuje:

"Chelsea ima jaku, iskusnu, momčad. Po tome se razlikujemo, naša je momčad satkana od mladih igrača. Poslujemo na drugačiji način od njih, vjerujem da je naš ispravniji. Oni kupnjom igrača grade momčad, mi ih razvijamo. Mi si ne možemo priuštiti rasipanje novca, pa naše ideje zahtijevaju strpljenje, ali mislim da se ono isplati. Kako bilo, očekuje nas teška utakmica protiv zahtjevne momčadi pune dobrih igrača."

U rujnu prošle godine na Stamford Bridgeu ljuti rivali remizirali su,  1:1. Manchester je startao bez Teveza i Ronalda, ali s Rooneyjem i Berbatovom. Poveli su preko parka u 18. minuti; Evra je probio sjajnug Bosingwu, pronašao Berbu čiji udarac Cech brani,  ali Park uspijeva pospremiti odbijanac.

Kalou je spasio Chelsea u 79. minuti. Blues trenutno imaju tri boda manje od Liverpoola, koji danas gostuju kod Stokea.

D.R./Totalsport
Foto: AFP

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
    Najpopularnije
    Danas  |  Jučer  |  Tjedan
    Najnovije