Lige petice

Chelsea prijavio gubitak od 67,7 milijuna funti

KLJUČNI PODACI
  • Chelsea prijavio veliki gubitak
  • Prošle sezone izgubili su 67,7 milijuna funti
Piše: Totalsport
utorak, 31.1.2012. 22:00
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Chelsea prijavio gubitak od 67,7 milijuna funti

Foto: AFP

LONDONSKI nogometni Premierligaš Chelsea prijavio je gubitak od 67.7 milijuna funti za prošlu financijsku godinu završno sa 30. lipnja 2011. godine.

Za klub u vlasništvu ruskog milijardera Romana Abramoviča to je zapravo smanjenje troškova u odnosu na prethodnu financijsku godinu kada je klub poslovao s minusom od 70.9 milijuna funti.

Rezultat je to pokušaja da se "bluesi" prilagode pravilima financijskog fair-playa koji Europska nogometna federacija (UEFA) namjerava uskoro provesti u djelo.

Odštete za igrače bile su jedan od glavnih faktora za nagomilani gubitak, pa je tako klub prijavio rashod od 222.3 milijuna funti.

Dobar dio otpada na dovođenje španjolskog napadača Fernanda Torresa posljednjeg dana siječanjskog prijelaznog roka 2011. budući je Abramovič Liverpoolu iskrcao čak 50 milijuna funti.

Komentari (1)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

  • dtipovi   Objavljeno prije 3 mjeseci

    idemo deco, posetite i pokupite dojave, za danas odlicne kvote, samo na: http://www.dnevnitipovi.com





Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije