• ABA Superkup
  • Cibona - Partizan 76:83 (17-18, 23-23, 17-18, 19-24)
Piše: I.G.
petak, 22.9.2017. 00:22

NAKON poraza u četvrtfinalu ABA Superkupa, Cibona je izgubila i od Partizana 76:83 (17-18, 23-23, 17-18, 19-24) u razigravanju za 5. mjesto na turniru koji se odigrava u Baru.

Zagrebačka momčad utakmicu je sjajno počela, serijom od 10-0 uz 5 koševa Melvina. Partizan je iskoristio promašaje Vukova i smanjio na 17:15 i 40 sekundi do kraja prve četvrtine izjednačili (17:17). Do poluvremena su Beograđani zadržali minimalnu prednost. U posljednju četvrtinu Cibosi su ušli s dva koša zaostatka (57:59), poveli su 62:61, ali uz par lakih koševa Partizan je preokrenuo rezultat.

U napetoj završnici nakon 72:72, Partizan je na krilima Williams-Gossa koji je zabio 30 koševa, pobjegao Ciboni i izborio pobjedu. Kod Cibone je najbolji bio Melvin s 25 poena, Bilinovac je dodao 12, a Ćorić 11 koševa.

Trener Slobodan Subotić nakon utakmice je rekao: "Izgubili smo skok. Kad pogledate statistiku i vidite da momčad ima 18 skokova u napadu vrlo teško možeš dobiti utakmicu. Imali smo igru, počeli smo dobro, ali mislim da je utakmica odlučena u skoku. Nisam stavio Rozića zbog toga što se treba odmoriti. Šteta jer smo imali šansu dobiti. Nije bilo velike razlike danas između Partizana i Cibone".

Cibona utakmicu za 7. mjesto igra u petak od 16:30 protiv FMP-a. Partizan će igrati protiv Igokee za peto mesto.

Cedevita u petak igra za finale protiv Mornara koji je izbacio Partizan.

Cibona - Partizan 76:83

KK CIBONA: Bilinovac 12, Uljarević, Ćorić 11, Melvin 25, Gilbert, Novačić 9, Bošnjak 2, Rozić, Ljubičić 4, Gospić 4, Mandić 6, Hall 3

KK Partizan: Williams-Goss 30, Tadić, Marinković 13,Wilson, Veličković, Tomić, Pecarski 10, Gavrilović 2, Andrić 7, Čakarević 13, Stevanović, Šalić 8