Fiorentina s pet golova do prve pobjede sezone, Jurićeva Genoa pala u Udinama

Piše: I.G.
nedjelja, 10.9.2017. 17:50

FIORENTINA je u trećoj prvenstvenoj utakmici upisala prvu pobjedu u novoj sezoni, u gostima su sa 5:0 razbili Veronu.

Milan Badelj igrao je svih 90 minuta u veznom redu "Viola", a već u 2. minuti Fiorentina je povela golom Giovannija Simeonea. U 10. je iz jedanaesterca povisio Thereau, a u 24. Astori zabio za 3:0. Domaćin nije bio bez prilika, ali od 14 udaraca samo su dva išla u okvir gola. U drugom dijelu Veretout i Dias su dovršili posao.

Udinese je s 1:0 pobijedio Genou, koju s klupe vodi Ivan Jurić. Jankto je u 16. minuti zabio jedini gol na utakmici, a Jurić je upao u nove probleme već u 35. minuti kada se ozlijedio Lapadula. Samo dvije minute kasnije isključen je Bertolacci i Genoa s igračem manje nije uspjela izjednačiti. Posljednjih deset minuta i domaći su ostali s desetoricom nakon isključenja Pezzelle. Stipe Perica i Andrija Balić nisu nastupili za Udinese baš kao niti Petar Brlek za goste.

Hrvatski nogometaš Ante Budimir igrao je cijeli susret za Crotone kod Cagliarija, bio je u nekoliko izglednih prilika, ali nije uspio zabiti. Cagliari je slavio 1:0 golom Saua iz 33. minute.

Atalanta je s 2:1 pobijedila Sassuolo.