GUARDIOLA SE SPASIO City s igračem manje izbjegao poraz protiv Evertona

• Premier liga, 2. kolo
  • Manchester City - Everton 1:1
Piše: A.P.
ponedjeljak, 21.8.2017. 06:20

POSLJEDNJI dvoboj drugo kola Premier lige između Manchester Cityja i Evertona završen je 1:1 na Etihadu. U derbiju sa Cityjevih 19 udaraca na gol i devet Evertona, uz dva crvena kartona na obje strane, briljirali su Wayne Rooney, Raheem Sterling te vratar gostiju Jordan Pickford.

Vratar je u 26. minuti sjajno obranio udarac Otamendija s ruba šesnaesterca, a David Silva u 34. glavom pogodio lijevu vratnicu, nakon čega je stigla kazna za momčad Pepa Guardiole. Dominic Calvert-Lewin odlično je prošao po desnoj strani, ubacio za Rooneya, a bivši napadač Uniteda zabio za vodstvo i potpisao svoj 200. gol u Premier ligi, te 17. za Everton.

On je drugi najbolji strijelac u povijesti Premier lige, a ispred njega je legendarni Alan Shearer s 260 pogodaka.

Međutim, tu nije bio kraj jer je 52 milijuna eura plaćeni desni bek Kyle Walker u svega dvije minute, od 42. do 44, zaradio dva žuta kartona, pa je domaćin ostao s igračem manje do kraja utakmice.

Ipak, krenuo je City i s deset igrača po izjednačenje, a za konačnih 1:1 zabio je Sterling u 82. minuti. Nakon centaršuta s desne strane Mason Holgate odbio je glavom loptu, a ona stigla do Sterlinga koji je iz prve pogodio donji lijevi kut.

Do kraja je ekipa Ronalda Koemana zaradila isključenje, a Morgan Schneiderlin se ugledao na Walkera, te za četiri minute dobio dva žuta kartona. Obje momčadi sada imaju po četiri boda nakon dva odigrana kola, a Everton će još pričekati na pobjedu kod Cityja, kojeg je posljednji put svladao na Etihadu 2010. godine. Također, Guardiola ni u trećem pokušaju nije uspio pobijediti rivala s Goodisona u Premier ligi.