NBA

Irving s 47 poena predvodio Celticse do 16. pobjede zaredom, Šarić solidan u slavlju Philadelphije

• Još jedna uzbudljiva večer na NBA parketima.
Piše: J.B.
utorak, 21.11.2017. 06:15

BOSTON Celticsi uspjeli su nastaviti sjajan niz. Slavili su u gostima protiv  Dallas Mavericksa 102:110 te tako stigli do 16. pobjede zaredom.

U dosta neizvjesnoj utakmici gosti su tek u produžecima slomili otpor domaćina. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Bostona od 53:49.

U nastavku puno bolja igra Dallasa. Preokrenuli su rezultat i poveli s plus 13. No, Boston je ipak uspio smanjiti zaostatak te se otišlo u produžetke.

U dodatnim minutama gosti su imali više snage te su tako na krilima sjajnog Kyrie Irvinga (47 poena i šest asistencija) slavili protiv Mavericksa.

Kod Dallasa najefikasniji je bio Harrison Barnes s 31 poenom.

Cleveland Cavaliersi su nakon lošeg početka sezone upisali peto slavlje zaredom. Cavsi su ostvarili laganu gostujuću pobjedu protiv Detroit Pistonsa 88:116.

Neizvjesno je bilo samo do polovice prve četvrtine. Onda su LeBron i društvo bez problema stigli do pobjede od čak 28 poena razlike.

Cleveland je predvodio Kevin Love s 19 poena i 11 skokova, dok je LeBron James ubacio 18, baš kao i Jae Crowder.

Kod Pistonsa najbolji je bio Tobias Harris s 11 poena.

Philadelphia 76ers našeg Darija Šarića bez većih problema slavila je na domaćem terenu protiv Utah Jazza sa 107:86.

Domaćini su vodili kroz cijelu utakmicu. Uz sjajan šut iz igre 40/70 (57 posto) ostvarili su devetu pobjedu u 16 odigranih utakmica ove sezone.

Najbolji u redovima 76ersa bio je Ben Simmons s 27 poena i deset skokova, Darijo Šarić je za 24 minute u igri ubacio pet poena i dodao sedam skokova i dvije asistencije.

Donovan Mitchell predvodio je Utah sa 17 poena.