• Šahtar je pobijedio Zoriju 5:1 i preuzeo vrh ljestvice
  • Srna je upisao asistenciju te je zabio iz slobodnjaka
Piše: D.R.
ponedjeljak, 16.4.2012. 20:01

ŠAHTAR je u posljednjoj utakmici 27. kola ukrajinskog prvenstva u gostima slavio protiv Zorije s čak 5:1, a Bilićev kapetan Darijo Srna upisao je pogodak i asistenciju.

Asistirao je za pogodak kojim je branitelj naslova načeo Zoriju, ali je i zaključio priču pogotkom za 5:1. I to kakvim!

Šahtar se uvjerljivom pobjedom vratio na čelnu poziciju u ukrajinskoj Premierligi s istim brojem bodova, ali boljom razlikom pogodaka od kijevskog Dinama.

Kod Zorije su Rudari lako došli do troboda, a u vodstvo ih je već u 8. minuti doveo Mhitarjan koji je iskoristio ubacivanje Srne s desnog boka. Bila je to peta njegova asistencija ukrajinskoj ligi ove sezone. Za 2:0 zabio je nakon osam minuta Brazilac Teixeira, da bi u 31. minuti njegov sunarodnjak Adriano, realiziravši jedanaesterac, praktički riješio sve dileme oko pobjednika.

Nakratko je nadu domaćima u 72. minuti ukazao Siljuk, međutim, taj je gol samo dodatno razgoropadio goste iz Donjecka koji s dva pogotka u narednih pet minuta “potapaju” Zoriju.  Armenac Mhitarjan zabio je svoj drugi pogodak na utakmici i deveti u prvenstvu, da bi Srna zaključio priču iz slobodnog udarca u 77. minuti. Kapetan Šahtara pogodio je preko živog zida u bliži kut, upisavši svoj treći ligaški gol ove sezone.