
ARSENAL za sada nije ozbiljno pregovarao s engleskim reprezentativcem o novom ugovoru, a pitanje je i hoće li uopće.
Arsene Wenger i vodstvo Arsenala iz samo njima poznatih razloga još uvijek nije ušlo u pregovore s engleskim reprezentativcem i krvnikom hrvatske nogometne reprezentacije Theom Walcottom oko novoga ugovora.
Londonski klub bi se mogao suočiti s otimačinom koju spremaju Real Madrid, Manchester City i Chelsea. Naime, prema Fifinim pravilima, ako bi bilo koji klub platio 80 tisuća funti za svaku sezonu koju je Walcott proveo u Arsenalu, mogao bi ga kupiti, a Walcott bi tom klubu pristupio 2010.
Walcott je prema informacijama koje dolaze iz Engleske frustriran činjenicom da još uvijek nije sjeo za stol sa svojim klubom, iako mu je do isteka ugovora ostalo tek nešto manje od 18 mjeseci.
Inače, Walcott je jedan od najslabije plaćenih igrača Arsenea Wengera koji zarađuje, za engleske nogometne prilike, mizernih 20 tisuća funti tjedno.
Njegova tržišna vrijednost procjenjuje se na 20 milijuna funti. Walcott je u Arsenal došao u siječnju 2006. iz Southamptona.
M.Š.
Foto: AFP