Liga prvaka

KOMEDIJA U BERNU Young Boys urnebesnim autogolom vjerojatno ostao bez Lige prvaka

utorak, 15.8.2017. 23:00

CSKA iz Moskve ostvario je zlatnu pobjedu (1:0) kod Young Boysa u prvoj utakmici play-offa kvalifikacija za Ligu prvaka. Međutim, ruska momčad nije slavila vlastitom zaslugom u Bernu, već ju je u 91. minuti obradovao branič Nuhu Kasim.

On je želio vratiti loptu glavom za svog istrčalog vratara Davida van Ballmoosa, ali ga je prebacio i lopta je završila u mreži. Van Ballmoos je pokušao stići i spasiti situaciju, ali je zajedno s loptom završio u golu. CSKA je tako ni kriv ni dužan stigao do velike pobjede uoči uzvrata za sedam dana.

APOEL je s dva gola u prvih 10 minuta srušio Slaviju Prag (2:0), a drugi gol pravo je remek-djelo 34-godišnjeg Efstathiosa Aloneftisa.

U prvoj utakmici dana Qarabag je kod kuće golom Mahira Madatova u 25. minuti srušio Kopenhagen. Time je momčad iz Azerbajdžana upisala povijesnu pobjedu i na korak je od grupne faze Lige prvaka, ali će morati obraniti prednost u Danskoj, što makedonskom Vardaru nije uspjelo u prošlom pretkolu nakon identične pobjede.

Lisabonski Sporting, u čijoj momčadi nije bilo bivšeg igrača Rijeke Stefana Ristovskog, nije uspio slomiti FCSB (nekadašnja Steaua), iako su Rumunji od 80. minute igrali s igračem manje (isključen Mihail Pintilii), pa će s početnih 0:0 dočekati uzvrat.