Foto:AFP
KADA je odlučivao o svojoj MMA sudbini, Mirko Filipović nije skrivao da ga u budućnosti zanimaju samo velika imena. Potcrtao je ona bivšeg UFC prvaka Randyja Couturea, kao i Pridevog i UFC-ovog šampiona Antonija Rodriga Nogueire. Spomenuo je i revanš protiv Gabriela Gonzage od kojeg je izgubio onim teškim nokautom koji će cijeloj MMA javnosti ostati u vječnom sjećanju. "Samo me ti borci mogu motivirati za nastavak spartanskih treninga", izjavio je Cro Cop.
Na koncu su se karte otvorile malo drugačije, no očito da Cro Cop nije imao ništa niti protiv okršaja s Frankom Mirom koji mu je došao ranije nego što se očekivalo. 25. rujna u američkom Indianapolisu na UFC-u 119 gledat ćemo sedmi Filipovićev ulazak u oktogon, drugi put u borbi večeri na jednom eventu.
Ovih dana u javnost je procurila informacija kako je UFC bio na pragu dogovora borbe između našeg borca i Couturea, jedne od Cro Copovih želja. Vijest je otkrio sam 47-godišnji Couture u razgovoru za ugledni ESPN. Okršaj se trebao dogoditi na UFC-u 122 u njemačkom Oberhausenu, no stvari su se preko noći izjalovile kada se dogodila ozljeda originalnog Mirovog protivnika - Minotaura. Cro Cop je uskočio, a meč u Oberhausenu je stavljen u ladicu.
U međuvremenu je Couture odradio borbu protiv američkog boksača Jamesa Toneyja u kojoj se nije previše umorio. Sve je bilo gotovo za 3 minute, a praktički nije primio niti jedan udarac. Ukoliko Filipović na jednak način odradi borbu protiv Mira, zašto ne vjerovati u ludi scenarij - Cro Cop vs. Couture negdje do kraja godine?!
To bi željela oba borca, to je očita želja UFC-a, a sigurno je da ništa protiv ne bi imali niti fanovi. Dapače...