"Medvjedi" odlično otvorili sezonu: Slavili u Mađarskoj na krilima fantastičnog Ouzasa

• EBEL, 1. kolo:
  • SAPA Fehervar - Medveščak 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Piše: A. Ha.
petak, 7.9.2012. 22:12

HOKEJAŠI Medveščaka otvorili su novu sezonu regionalne EBEL lige pobjedom na gostovanju kod mađarske SAPA-e Fehervar.

Nije bilo golova sve do 14. minute prve trećine kada je domaćinsku prvi zatresao novi napadač "medvjeda" Curtis Fraser. Iako je SAPA imala do kraja trećina dva puta igrača više, do pogotka, ponajviše zahvaljujući fantastičnom Michaelu Ouzasu na vratima Medveščaka, nije stigla.

Istvan Sofron zabio je u 38. minuti za izjednačenje domaćina, ali je 23 sekunde kasnije, novo vodstvo Medveščaku donio Nathan Perkovih. Manje od dvije minute kasnije, u situaciji s dva igrača više, Andy Sertich podigao je vodstvo zagrebačke momčadi na 3:1.  Međutim, SAPA s igračem manje, dvije sekunde prije kraja druge trećine, smanjuje na 2:3.

Alex Leavitt je sedam sekundi priej kraja utakmice zabio za konačnih 4:2. Medveščak  u nedjelju ugošćuje skupu momčad Red Bull Salzburga, koja je u prvom kolu poražena pred svojim navijačima od češkog Znojma s 3:1.