"OD KADA nam je Harry Redknapp trener vjerujemo da možemo pobijediti bilo koju momčad na svijetu", kaže Modrić uoči dvoboja u Ligi Uefa.
Sutrašnji ogled na White Hart Laneu bit će prvi susret Luke Modrića sa svojim bivšim klubom i sigurno za njega ova utakmica neće biti tek jedna u nizu. Luka je često isticao kako će mu Dinamo ostati u prelijepom sjećanju te da će uvijek pamtiti godine u maksimirskoj momčadi s kojom je osvajao naslove u HNL-u te koliko toliko gurao u Europi.
Ramos bi, da je ostao na klupi Spursa, uništio Luku Modrića
Dolaskom Harrya Redknappa na kormila Spursa, sasvim je jasno kakve je greške radio bivši trener Juande Ramos. Forsiravši ga na poziciji zadnjeg veznog, samo ga je iz kola u kolo upropaštavao, a Lukin talent, inteligentna proigravanja, i zapravo sposobnost da bude vođa momčadi, nikako nije moglo doći do izražaja.
Modrić je sada igrač koji se nalazi odmah iza isturenog napadača, a u sutrašnjem susretu, to će biti Darren Bent. I u toj mu ulozi ide puno bolje, mada još uvijek to nije onaj pravi Luka kakvog smo navikli gledati u dresu hrvatske reprezentacije. Sadašnji Dinamov kapetan Igor Bišćan, govoreći o bivšem, rekao je nešto što apsolutno stoji, a to je činjenica da je svima, pa i Luki, potreban duži period prilagodbe na engleski nogomet. I doista, možda mu neće trebati godina dana, kako je rekao Bišćan u razgovoru za jedne engleske novine, no određeno će mu vrijeme sigurno trebati.

Modrić: Najveća nam je prijetnja Mario Mandžukić
Dinamovci sutra igraju na White Hart Laneu, potpuno rezultatski rasterećeni, svjesni da bi i poraz bio sasvim prihvatljiv, jer tri su boda već sjela na Ivankovićev konto fenomenalnim preokretom protiv NEC-a u prvom kolu Lige Uefa. Uzmu li Modri sutra kojim slučajem bod, bili bi s jednim i pol korakom u toliko željenom "europskom proljeću". No, ne treba se zavaravati. Tottenham je fenomenalna momčad, u kojoj osim Modrića ima još puno igrača vrlo velike kvalitete. Uostalom, Spursi su prošloga vikenda svladali Liverpool, koji je praktički nepobjediv ove sezone na svim frontovima.
U razgovoru za Daily Mail, Luka Modrić ističe kako voli raditi s Harryjem Redknappom te da su stvari konačno krenule na bolje.
"Stvarno puno vjerujemo u sebe, i mislimo kako možemo pobijediti bilo koju momčad na svijetu dok nam je trener Harry. Igramo dobro, počeli su dolaziti i rezultati, uskoro očekujemo i pomak s dna tablice", rekao je Luka za Daily Mail.
Sutra dolazi Dinamo, bivši klub. Za Luku u svakom slučaju posebna utakmica.
"Dinamo je dobra momčad, no mi smo bolji. Rekao sam i Harryju da je Mandžukić najveća prijetnja. Na njega moramo obratiti posebnu pozornost", zaključuje Modrić.
M.Š.
Foto: AFP