Hokej
Hokej

NAJDUŽA U POVIJESTI Luda hokejaška utakmica u Norveškoj trajala osam i pol sati i završila usred noći

• Storhamar - Sparta 2:1
  • Omjer udaraca bio je 96:93
  • Susret je završio u 2.32 sati
  • Utakmica je trajala 217 minuta i 14 sekundi
Piše: S.M.
ponedjeljak, 13.3.2017. 17:26

NEDJELJA popodne idealno je vrijeme za otići na utakmicu. Par kobasica i piće s prijateljima, dva sata sporta i pravac kući na pripreme za radni tjedan. No, gledatelji na utakmici doigravanja norveškog hokejaškog prvenstva između Storhamara i Sparte kući su došlo oko 3 sata ujutro i vjerojatno morali tražiti slobodan dan na poslu u ponedjeljak.

Naime, utakmica u Hamaru igrala se osam produžetaka i više od osam i pol sati prije nego što je Joakim Jansen u 217. minuti susreta i u 2.32 sata ujutro zabio pobjednički gol za 2:1. Utakmica je ušla u povijest kao najduža ikada i premašila je 81 godinu star rekord koji su držali Detroit i Montreal. Taj susret doigravanja NHL lige trajao je "samo" 176 minuta.

Na utakmicu je došlo 5500 gledatelja, no pobjednički gol vidjelo je njih nešto više od 1100 koliko ih je dva i pol sata iza ponoći ostalo u dvorani. Nakon četvrtog produžetka domaća momčad naručila je pizze i tjesteninu u svlačionicu kako bi igrači imali energije, a ljudi iz Sparte su nešto kasnije pokupovali svu hranu koja se mogla kupiti u dvorani, budući da više ništa u gradu nije radilo.

Stroj koji između trećina održava led, radio je ukupno tri sata, momčadi su pucale 189 puta na gol, a vjerovali ili ne, u 217 minuta hokeja dosuđeno je samo osam isključenja. Domaćini su pet minuta prije pobjedničkog gola promašili i kazneni udarac, no na kraju su uspjeli slaviti i u seriji na četiri pobjede vode 3:2.

Dođu li momčadi k sebi, već sutra bi trebali igrati šestu utakmicu.