Platio 75.000 eura da na posudbi može igrati protiv matičnog kluba pa im se unosio u facu kad je zabio gol

NOGOMETAŠI su na razne načine dokazivali trenerima da su ih neopravdano šikanirali i zapostavljali, no malo koji od njih je za to morao platiti.

To je napravio Artem Dzjuba, napadač Zenita koji je od siječnja na posudbi u Arsenalu iz Tule. Dzjuba je ove sezone bio u otvorenom ratu s novim trenerom Robertom Mancinijem, koji mu nije davao preveliku minutažu i onda ga je poslao na posudbu u Tulu.

Zenit je u ugovor s Arsenalom stavio klauzulu prema kojoj klub mora platiti 150.000 eura ako želi da Dzjuba može igrati protiv svojeg matičnog kluba. Tako je u nedjelju Zenit gostovao u Tuli, a Artem Dzjuba je ponudio novom klubu da će platiti pola iznosa samo da može igrati protiv svojeg matičnog kluba.

Vodstvo Arsenala je pristalo i Dzjuba se našao u početnoj postavi protiv Zenita, koji je teoretski bio u borbi za naslov prvaka, ali realnija mu je borba za plasman u Ligu prvaka. Sedmoplasirani Arsenal je iznenađujuće poveo već u 3. minuti golom Gorbatenka, ali su gosti izjednačili u 36. preko Paredesa. Ipak, Arsenal je na poluvrijeme otišao s vodstvom 2:1 nakon što je Tkačev zabio u 45. minuti.

U ludoj završnici Gorbatenko je u 78. minuti dobio drugi žuti karton pa je u 82. i 83. minuti Kuzjajev, koji je ušao 15 minuta ranije, zabio dva gola za potpuni preokret. I kad se činilo da će Zenit ipak doći do vrijednih bodova, dvije minute prije kraja Artem Dzjuba je jedan odbijanac ugurao u gol za konačnih 3:3.

Ljutiti napadač potom je otišao do Zenitove klupe, okrenuo joj leđa i rukama pokazivao Manciniju na svoje prezime na dresu kako bi mu dokazao da ga je nepravedno zapostavljao.

Arsenal je ovim bodom napravio velik korak prema ostanku u ligi, a Zenit je pao na 4. mjesto.