PSG "sedmicom" protiv Celtica postavio novi rekord Lige prvaka

• PSG - Celtic 7:1
  • Anderlecht - Bayern 1:2
Piše: I.G.
srijeda, 22.11.2017. 22:49

NITI jedna momčad u povijesti Lige prvaka nije tako uvjerljivo protutnjala skupinom kao PSG. Parižani su tek u petom kolu primili prvi pogodak u skupini, Celtic im je zabio već u 1. minuti, ali onda je uslijedio žestok odgovor domaćina koji je slavio sa 7:1.

VIDEO > Dembele prvi uspio probiti PSG u Ligi prvaka, trebalo mu je 56 sekundi

Moussa Dembele probio je PSG nakon 56 sekundi igra zabivši nakon kornera za iznenađujuće vodstvo Celtica 0:1. Samo osam minuta kasnije Neymar je izjednačio, a u 22. zabio za 2:1.

Brazilac je zatim asistirao Cavaniju za treći gol, a Mbappe je u 35. postavio 4:1 na poluvremenu. Ni u drugom dijelu nisu skinuli nogu s gasa, Verratti je zabio u 75., Cavani dodao još jedan četiri minute kasnije, a Dani Alves zaključio priču na 7:1 u 80. minuti.

Cavani je postao prvi europski nogometaš s više od 20 golova u aktualnoj sezoni, u 18 nastupa zabio je 21 pogodak u svim natjecanjima.

PSG je prva momčad u povijesti Lige prvaka koja je u skupini zabila 22 i više pogodaka. Trenutno su na 24, a pred njima je još jedna utakmica kod Bayerna u posljednjem kolu.

Bayern siguran u Bruxellesu

U drugoj utakmici skupine Bayern je pobjedom kod Anderlechta 1:2 potvrdio prolaz skupine. Gosti su tek u 51. minuti uspjeli probiti belgijskog prvaka golom Roberta Lewandowskog, a u 63. domaćin je izjednačio preko Hannija. Bavarci su dominirali i na kraju odnijeli pobjedu golom Tolissa u 77. minuti.