
JASMIN REPEŠA, trener talijanskog Climamia i jedan od najtrofejnijih košarkaških stručnjaka ovog područja, kroz sljedeća tri dana trebao bi (napokon) postati izbornik naše reprezentacije, ili barem onoga što je nakon EP-a u Beogradu od nje ostalo.
Alfa i omega Climamija, predsjednik Giorgio Seragnoli konačno je uhvatio malo vremena da s Repešom razradi detalje oko njegovog reprezentativnog anganžmana i sve ostalo stvar je, pogađate, papirologije.
U našem košarkaškom savezu zvučali su, kao i obično, vrlo zadovoljno, a slične su riječi stigle i s druge strane Jadrana.
"Da, i ja sam načuo neke priče o financijskim nesuglasicama između HKS-a i mog kluba. Direktor je navodno dao izjavu nakon jedne utakmice, no mogu vam reći da nema apsolutno nikakvih problema. Po meni su to priče rekla - kazala s kojima se u ovom momentu ne želim opterećivati. U sljedeća tri dana trebao bih sve dobiti napismeno i preuzeti funkciju." - za Index je kazao Repeša.
Kako nam naš budući izbornik nije znao odgovoriti na upit o odšteti (35 posto) koju je HKS navodno trebao uplatiti Repešinom klubu, odgovor smo pokušali dobiti u Lipničkoj.
"Ma to vam uopće nije važno za cijelu priču. Glavno da je Repeša dao svoj pristanak i da smo riješili taj problem." - pojasnio nam je Danko Radić, predsjednik HKS-a.
Ali nama, da budemo iskreni, i dalje ništa nije bilo jasno.
"Zapravo ni sam ne znam o kakvim se novcima radi, nešto su mi govorili, ali ponavljam, posve je nejasno. I nebitno za cijelu priču." - dodao je Radić.
U našem se Savezu, inače, teške riječi lako zaboravljaju. Tako Radić i Repeša u kratkim predasima između bolonjskih večera i konsirativnih sjednica vjerojatno nisu prebirali po starim ranama, a kada je predsjednik nedavno sjeo za stol i sa Narom Zanolinom (izvršnim direktorom europske FIBA-e), kojeg je jasno optužio za krađu u beogradskom četvrtfinalu, jezik nije pregrizao sam on, već i cjelokupna košarkašk javnost (osim možda Dina Rađe).
Bilo kako bilo, naša reprezenatacija više nije obezglavljena. O tome tko će za nju igrati, više informacija očito imaju novinari, nego sam Repeša.
"Da se razumijemo, smatram da bi svakom igraču trebala biti čast igrati za reprezentaciju. Osim što besplatno održavaju svoju formu, imaju priliku igrati u jednoj finoj atmosferi. Još ćemo vidjeti, ne znam ni otkud stižu te priče da se netko neće odazvati." - zaključio je Repeša.
D.R.