Rijeka razbila Cibaliju, Varteks bolji od Međimurja

U SUSRETIMA drugog kola Prve HNL Rijeka je na Kantridi razbila Cibaliju, a Varteks je u Varaždinu dobio Međimurje.

Rijeka - Cibalia 4:1

Rijeka je u prvih deset minuta susreta zabila čak dva gola, strijelac je oba puta bio Marin Prpić. Prvo je u 3. minuti Krpan preko Šarića "podvalio" loptu za Prpića, koji je glavom pogodio za vodstvo Rijeke.

Sedam minuta kasnije Rijeka je zabila i drugi gol, i to iz vrlo slične akcije. Tadić je pronašao Linića, koji je loptu proslijedio do Krpana. Bivši napadač Hajduka bježi od obrane Cibalije i pronalazi Prpića u šesnaestercu, a ovaj nepogrešivo pogađa za 2:0.

Na vrata Rijeke po prvi put je u nekoj službenoj utakmicu stao srpski vratar Dragan Žilić, koji je već na samom početku utakmice ubilježio nekoliko atraktivnih obrana, čime je zaradio i prvi pljesak Armade.

U 34. minuti Rijeka je došla i do trećeg pogotka. Nakon sjajne kombinacije Prpića i Zekića u šesnaestercu Cibalije lopta je došla do Krpana, koji ju je pospremio u gol Vinkovčana i Rijeka je povela s 3:0.

U 54. minuti Prpić je postigao svoj treći gol, Šarić je povukao po desnom boku i dodao za Prpića, koji je pogodio za visokih 4:0.

Unatoč dobrim obranama, Armada je u više navrata grubo vrijeđala svog vratara Dragana Žilića.

Cibalia je uspjela postići počasni pogodak, strijelac je bio Knežević u 82. minuti.

Pred 2.500 gledatelja sudio je Šupraha iz Kolana.

Varteks - Međimurje 3:2

Domaćini su poveli u 4. minuti preko kapetana Šafarića, koji je jako pucao s ruba šesnaesterca, a lopta se odbila od nekoliko igrača prije nego što je ipak ušla u gol.

Nakon primljenog gola Međimurje je pokušalo stvoriti nekoliko prilika, ali Varteks je pokazao da je ipak kvalitetnija momčad.

Varteks je u 42. minuti uspio zabiti za 2:0. Posavec je jednu loptu Vukmana proslijedio do Ivana Jolića, koji je s 15-tak metara topovskim udarcem zabio za 2:0. No, čini se da je Jolić bio u zaleđu iako sudac nije ništa svirao.

Kapetan Varteksa Nikola Šafarić zabio je treći gol za Varteks u 53. minuti.

Nakon vodstva od 3:0, Varteks se povukao na svoju polovicu igrališta, a Međimurje je preuzelo inicijativu.

U 72. minuti su se ipak isplatili napori gostiju, Robert Mesić je pogodio za 3:1. Nedugo zatim gosti su uspjeli zabiti i drugi gol preko Cesara, te time opet dovesti utakmicu u neizvjesnost.

No, nakon drugog gola Međimurja Varteks je ipak pomaknuo redove prema naprijed, te vratio goste na njihovu polovicu.

Pred 7.000 gledatelja sudio je Kovačić iz Križevaca.