Nogomet

Ronaldo ušao s klupe i 15. golom dostigao Lewandowskog, Portugal još nije na SP-u

Piše: I.G.
subota, 7.10.2017. 22:58

PRVACI Europe kolo prije kraja kvalifikacija još nisu osigurali Svjetsko prvenstvo. Nogometaši Portugala pobijedili su Andoru u gostima 2:0, ali tek nakon što je u drugom poluvremenu Fernando Santos uveo pojačanja s klupe.

U prvih 45 minuta Portugalci su zapucali devet udaraca i s nulom otišli na odmor iako su na terenu dominirali. U drugo poluvrijeme ušao je s Cristianom Ronaldom koji je u 63. minuti probio Andoru.

Realovoj zvijezdi ovo je 15. pogodak u ovim kvalifikacijama čime se izjednačio s Robertom Lewandowskim na vrhu liste strijelaca.

Zanimljivo je i da je na isti datum 2002. godine zabio svoj prvi gol u profesionalnoj karijeri, a sada ga proslavio svojim 535. pogotkom.

U skupini B Švicarska je dobila Mađarsku sa 5:2 te je zadržala stopostotan učinak. Xhaka, Frei i Zuber sredili su goste već u prvom poluvremenu golovima za 3:0. Zuber je dodao još jedan u 49. minuti, Guzmics je smanjio za Mađarsku deset minuta kasnije, a Lichtsteiner zabio peti gol Švicarske prije nego što je Ugrai u 89. postavio konačni rezultat.

Vodeća Švicarska ima tri boda više od Portugala, ali slabiju gol razliku. U posljednjem kolu Portugal dočekuje Švicarsku i ako pobjedi izravno će se plasirati na SP, dok će Švicarska u dodatne kvalifikacije.