SALZBURG OŠTEĆEN U MARSEILLEU Thauvin zabio rukom, Payet namjestio oba gola

• Prva utakmica polufinala Europa lige
  • Marseille - RB Salzburg 2:0
Piše: I.G.
četvrtak, 26.4.2018. 23:20

KONTROVERZAN pogodak i sjajni Dimitri Payet obilježili su prvu utakmicu polufinala Europa lige između Marseillea i RB Salzburga.

Slavni francuski klub pobijedio je 2:0, a prvi gol za vodstvo u 15. minuti Florian Thauvin zabio je rukom. Suci nisu vidjeli da ga je lopta pogodila u ruku kad ju je s nekoliko metara poslao u mrežu.

Thauvinu je to 22. pogodak ove sezone u svim natjecanjima, a asistirao mu je Payet koji je u 63. minuti asistirao i N'Jieu za 2:0. Clinton N'Jie ušao je u igru samo minutu ranije.

Austrijski sastav je tijekom utakmice imao nekoliko odličnih prilika, no Yohann Pele je bio raspoložen na domaćim vratima. Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za austrijski sastav.

Salzburg je na putu do polufinala izbacio Real Sociedad, Borussiju Dortmund i Lazio, a imaju šansu izboriti prvo europsko finale nakon 1994. kada su izgubili od milanskog Intera.

Uzvratne utakmice su 3. svibnja, a finale je 16. svibnja u Lyonu.