Foto: Boris Kovačev/Cropix
UVIJEK se iznova iznenadimo izjavama trenera nakon utakmica HNL-a i hokeja. Našim će nogometnim trenerima za poraz uvijek biti kriv netko drugi, teren, vijeme, horoskop, bilo što, a omiljena tema su im suci. "Ne želim pričati o suđenju, ali...", obično počinju monolozi o sudačkim previdima. Trener Medveščaka, Ted Sator, s druge strane nikad neće nešto loše reći o sucima. Amerikanac ima pošten pristup sportu u kojem se krivca prvo traži u sebi, a pobjedniku uvijek čestita.
> Medveščak primio pet komada od Salzburga
Nakon poraza od Salzburga, navijači su se vraćali kućama mrmljajući protiv sudaca koji su, primjerice, Medveščaku danas svirali 16 minuta isključnja, dok je Salzburg samo dva puta ostao s igračem manje. No, takvi komentari Satora ne zanimaju.
"Čestitam Salzburgu. Ova nam je utakmica pokazala gdje smo. Sve je bilo u njihovu korist, jači su u igri jedan na jedan, brži, bolji... Moramo još puno raditi", rekao je Sator.
Na upit što misli o suđenju Sator je odgovorio:
"Ne želim pričati o sucima. Bolja momčad je pobijedila."
Na kraju je završilo 5:0, no trener Salzburga Pierre Page je naglasio da rezultat ne odražava stanje na ledu.
"Moramo stalno raditi jer ako se ne poboljšavaš, konkurencija hoće. Igramo s mladim igračima kojima će iskusniji morati pomagati. Rezultat ne otrkiva kakva je ovo utakmica bila. Danas je bilo teško, a takve će biti i sve ostale utakmice u sezoni", rekao je Page pa dodao:
"Čestitam hrvatskoj vaterpolskoj reprezentaciji na osvojenom Europskom prvenstvu. Gledao sam utakmicu, nisam imao izbora jer je bila na svim televizorima. Biti prvi u Europi u nečemu je velik uspjeh i čestitam vam na tome", rekao je Page.