Slaven Belupo osvojio Vinkovce i praktički izborio opstanak

• Prva HNL, 31. kolo
  • Cibalia - Slaven Belupo 1:3
Piše: A.P.
ponedjeljak, 23.4.2018. 21:25

SLAVEN BELUPO ostvario je možda i odlučujuću pobjedu ove sezone, kojom je praktički osigurao opstanak u Prvoj HNL. Momčad iz Koprivnice je u 31. kolu u Vinkovcima svladala posljednju Cibaliju 3:1 pa sada pet kola prije kraja ima deset bodova više od Istre, koja drži poziciju za baraž.

Belupo je poveo već u drugoj minuti preko Trebotića, a Bouadla u 19. povisio na 2:0. Uspjela je Cibalia smanjiti i vratiti se u utakmicu pogotkom Barišića tri minute kasnije, ali je Doležal u 70. potpisao treći gol gostiju i osigurao važnu pobjedu.

Cibalia, koja zajedno s Istrom i Rudešom nije dobila licencu HNS-a za nastup u prvoj ligi sljedeće sezone, ostala je na posljednjem mjestu s 24 boda, tri manje od Rudeša koji je iznad opasne zone, te je do kraja čeka velika borba za opstanak.