WTA

VELIKI POVRATAK ŠARAPOVE Nevjerojatnim preokretima osvojila prvu titulu nakon dvije i pol godine

Piše: S.Č.
nedjelja, 15.10.2017. 10:46

NAKON više od dvije i pol godine koje je provela izvan tenisa, Marija Šarapova osvojila je jedan WTA naslov, ukupno 36., a prvi nakon svibnja 2015. godine kada je osvojila Rim.

Nakon 29 mjeseci čekanja, od kojih je polovica bila zbog suspenzije radi dopinga, 30-godišnja Ruskinja konačno je stigla do kraja. U finalu turnira u Tianjinu u velikoj je borbi svladala Bjeloruskinju Arinu Sabalenku koja je mogla u ovom meču napraviti puno više do tijesnog poraza u dva seta.

Naime, Sabalenka je prvom  setu imala 4:1, a u drugom čak 5:1 pa još i set-loptu, ali u oba je slučaja Šarapova okretala rezultat u svoju korist i do naslova stigla bez izgubljenog seta.