Video - Chelsea mirno čeka uzvrat: Anelka s dva gola riješio Kobenhavn

CHELSEA je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka slavio kod Kobenhavna i osigurao miran uzvrat. Završilo je 2:0, a oba pogotka zabio je Anelka, u 18. i 55. minuti.

Anelka je prvi pogodak postigao nakon pogreške i lošeg dodavanja Jesper Gronkjæra. Ukrao je loptu i sjurio se po desnoj strani te je snažnim udarcem iz kaznenog prostora matirao domaćeg vratara Wilanda. Chelsea je do kraja prvog dijela imao još tri prilike. Dva puta je pokušao Fernando Torres, a jednom Anelka.

Domaćini su početkom nastavka pritisnuli i pokušali doći do izjednačenja. No, presjekao ih je drugi gol. Frank Lampard lijepo je proigrao Anelku, a Francuz je, opet malo iskosa s desne strane, preciznim udarcem u suprotni kut još jednom svladao Wilanda.

Time je bivši francuski reprezentativac stigao do brojke od ukupno 7 golova ove sezone u Ligi prvaka čime se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca Samuelom Eto'om iz Intera. Zanimljivo je spomenuti da je menadžer ''plavaca'' Carlo Ancelotti ostavio Didiera Drogbu na klupi. Uveo ga je u igru u 73. minuti umjesto Anelke.

Kobenhavn, koji prvi puta igra u nokaut-fazi Lige prvaka, je čak imao nešto više loptu u svom posjedu (53-47 posti), no, gosti su bili konkretniji i zasluženo su stigli nadomak plasmana u četvrtfinale već nakon prvog dvoboja.

Kobenhavn - Chelsea 0:2 (Anelka 18', 55')