AVRAM GRANT nije čovjek od velikih riječi što je posebno teško palo engleskim novinarima nakon što je Chelsea vodio kralj spektakla Jose Mourinho. Vrlo tmuran i ozbiljan, Grant nikad nije pokazivao emocije, prekriženih ruku bi sjedio na presicama i mirno odgovarao.
>Hajduk spreman Granta platiti milijun eura godišnje
Grant je potpuna suprotnost Mourinhu i možda ga je i to bio razlog što ga je Chelsea doveo na klupu. Sadašnji trener Intera voli davati intervjue, izvoditi show gdje god dođe i sarkastično napadati one koji mu se ne sviđaju. Grant je, s druge strane, tih, promišljen i ne otvara se medijima. No, nekad i on zna pokazati emocije kad njegovim igračima ne ide na terenu pa svojim bjesomučno mlatara rukama u želji da im objasni što im je činiti.
Engleski novinari nikako nisu mogli prežaliti što je spektakularnog Mourinha zamijenio trener pokerskog izraza lica, Average Grant, kako su ga zvali. Grant je sa svojim sterilnim i hladnim pristupom nogometu bio jako nezanimljiv engleskim medijima koji su uvijek željni senzacije.
Bit će zanimljivo vidjeti kako će se tako hladan trener snaći na užarenoj Hajdukovoj klupi i pred euforičnom splitskom publikom.
Mourinho: Grant je gubitnik
Zanimljive su i izjave nogometnih stručnjaka o Avramu Grantu.
"On je "mađioničar", nesposoban je držati se plana igre i potpuno se oslanja na sreću umjesto na vještinu", rekao je izraelski trener Shlomo Scharf.
"Dolazak Avrama Granta na klupu Chelseaja je jednak povijesnom slijetanju Neila Armstronga na mjesec", misli Ran Ben-Shimon, trener Hapoel Kiryat Shmona.
"Nije mi bilo drago kad je došao u Portsmouth bez mog znanja, ali sam ubrzo shvatio da nije čovjek koji će ti raditi iza leđa", kaže Harry Redknapp.
"Prema mojoj filozofiji, sezona pod Grantovim vodstvom bila je vrlo loša. “Skoro” u nogometu nije uspjeh. Chelsea je skoro osvojio Ligu prvaka, skoro prvenstvo i skoro Carling Cup. “Skoro” je ništa". Nije osvojio ništa. Možda je po razmišljanju gubitnika to bila dobra sezona, što poštujem", rekao je Jose Mourinho.
M.Pa.
Foto: AFP