Košarka

Zadar dohvatio drugi krug Eurokupa te ide na Popovića, Lončara i Nicevića

Piše:
utorak, 13.1.2009. 20:33
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Zadar dohvatio drugi krug Eurokupa te ide na Popovića, Lončara i Nicevića

KOŠARKAŠI Zadra u posljednjem su ogledu skupine A Eurokupa svladali latvijsku ASK Rigu 83:68 te se plasirali u daljnju fazu natjecanja.

Vrlo je dobru utakmicu odigrao Julius Johnson, prvo ime momčad s 14 poena i po pet osvojenih lopti i asistencija, Tomislav Ružić dodao je 14 uz šest uhvaćenih lopti, a Rok Stipčević ubacio 11 koševa i podijelio šest asistencija suigračima.

Inače, rasplet utakmice najavila je već prva četvrtina koju je domaćin zaključio 22:6 u svoju korist. Uvis Helmanis pokazao je najviše za poraženu momčad, ubacivši 14 poena.

U drugoj utakmici iste skupine Maroussi je pobjedom na gostovanju kod posljednjeplasiranog Roannea (83:72) potvrdio prvo mjesto u skupini. Briljirao je Loukas Mavrokefalidis s 22 koša, 13 skokova i četiri asistencije.

Nakon šest odigranih utakmica Maroussi i Zadar ostvarili su četiri pobjede, ASK Riga tri, dok je Roanne ostao na jednom slavlju, te su Zadrani i Grci izborili plasman među 16 najboljih.

Zadar se ovom pobjedom i konačnim drugim mjestom plasirao u skupinu J Eurokupa te će igrati protiv Unicsa iz Kazana, u kojem igraju hrvatski reprezentativci Marko Popović i Krešimir Lončar, Turk Telecoma te Benettona našeg Sandra Nicevića.

Prođu li Zadrani i tu skupinu, na jednom od prva dva mjesta, plasirat će se na završni turnir Top 8 momčadi Eurokupa.

Uleb kup, skupina A, 6. kolo:

Zadar - ASK Riga 83:68

Roanne - Maroussi 72:83

M.Š.
Foto: Pixsell

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije