ZAVRŠILO je Europsko prvenstvo u nogometu u Francuskoj, a zlatom se okitila reprezentacija Portugala. Mnogi će povijesni uspjeh Ronalda i društva nazvati senzacijom, neki će čak posegnuti i za omalovažavanjem tog trijumfa, uspoređujući Portugal 2016. s Grčkom 2004.

Međutim, istina je da smo u Francuskoj gledali možda i kvalitetom najgori veliki turnir u povijesti, a Portugal je samo znao iskoristiti slabosti drugih.

Ipak, ako smo i gledali loš nogomet, lijepih pogodaka u Francuskoj nije nedostajalo.

Odabrali smo sedam po nama najljepših golova Eura, a na vama je da date glas svom favoritu i sudjelujete u odabiru najljepšeg.

Dimitri Payet: Francuska – Rumunjska 2:1

Francuska je na otvaranju Eura muku mučila s Rumunjskom i vrlo vjerojatno bi već na otvaranju prosula dva boda da se u 89. minuti nije ukazao Dimitri Payet kad je s 18 metara zakucao loptu u gornji desni kut vrata nemoćnog Tatarusanua. Gol pogledajte ovdje.

Luka Modrić: Hrvatska – Turska 1:0

Godinama Hrvatska čeka da Luka Modrić u dresu reprezentacije odigra na nivou svojih igara u Realu, a to se napokon dogodilo u prvoj utakmici protiv Turske. Hrvatska je cijelu utakmicu bila bolja, dominirala je i stvarala je prilike, no pitanje je bi li pobijedila da Modrić jednu izbijenu loptu nije dočekao na volej. Lukin gol pogledajte ovdje.

Zoltan Gera: Mađarska – Portugal 3:3

Bila je to najefikasnija utakmica turnira u kojoj smo vidjeli čak šest golova, a od toga dva su prava mala remek djela. Prvi od njih je gol Zoltana Gere koji je zabio s više od 20 metara. Gol možete vidjeti ovdje.

Cristiano Ronaldo: Mađarska – Portugal 3:3

Mađari su stalno bili u prednosti, a Portugal je na životu držao sjajni Ronaldo. Zabio je dva gola za prolaz u osminu finala, a posebno je krasan bio onaj prvi, kad je fantastičnim udarcem petom matirao legendarnog Gabora Kiralyja. Gol Ronalda pogledajte ovdje.

Xherdan Shaqiri: Švicarska – Poljska (1:1, nakon penala 5:6 za Poljsku)

Xherdan Shaqiri je na meču Švicarske i Poljske u prvoj utakmici osmine finala postigao nevjerojatan pogodak škaricama.

Osam minuta prije isteka regularnog vremena, Xherdan Shaqiri je postigao jedan od najljepših golova Eura i izjednačio je na 1:1. Meč je otišao u produžetke, a onda i u penale. Tamo je bila uspješnija Poljska. Ipak, fantastičan gol švicarskog reprezentativca ostao je za pamćenje, a možete ga vidjeti ovdje.

Radja Nainggolan: Belgija – Wales 1:3

Belgija, jedan od favorita Eura, ušla sjajno u utakmicu protiv autsajdera Walesa. U početku su se redale šanse pred vratima Walesa, a u 18. minuti fantastično je s 20 metara zabio Radja Nainggolan. Gotovo svi su očekivali da je to kraj puta hrabrih Velšana, no Belgija je tada stala, a na terenu je bila samo jedna momčad – Wales. Ipak, jedini gol Belgije dovoljno je lijep da smo ga morali izdvojiti i možete ga vidjeti ovdje.

Hal Robson-Kanu: Belgija – Wales 1:3

Nakon izjednačenja Walesa, u nastavku utakmice Belgija je opet ušla bolje i Romelu Lukaku glavom u izglednoj situaciji nije pogodio, kao ni Hazard nogom, nešto kasnije. I stigla je kazna. Fantastični Ramsey je pronašao Robson-Kanua u petercu Belgije,  ovaj je loptu primio i jednostavnim driblingom po ćevape je poslao dva stopera Belgije te lijepo zabio za vodstvo Walesa. Čudesan gol koji je Walesu otvorio vrata senzacije možete vidjeti ovdje.