Foto: Getty Images/Guliver Image

FRANCUSKA je pala usred Pariza u finalu Europskog prvenstva. Domaćinu Eura presudio je Portugal u produžecima golom Edera za 1:0.

Izbornik Francuske Didier Deschamps posve očekivano nije mogao sakriti razočaranje.

"Okrutno je ovako izgubiti finale", rekao je odmah nakon utakmice. "Bilo bi čudesno da smo mogli našim navijačima donijeti ovaj trofej".

"Osjećam ogromno razočaranje. Imali smo priliku postati europski prvaci i nismo je iskoristili. Ne postoje riječi kojima bih opisao kako se sada osjećam. Trebat će neko vrijeme kako bih sve ovo shvatio. Zajedno smo patili, pobjeđivali, ali i na kraju izgubili. Teško je, ali i u porazu smo ostali prava momčad".

Deschamps je bio razočaran zbog brojnih promašaja svojih igrača: "Ako smo bili umorni, to nije isprika. Odlučili su mali detalji, bila je to neizvjesna utakmica. Imali smo prilike zabiti, a zadnju šansu imao je Gignac. No, i Portugalci su imali šanse, ali, nažalost, uspjeli su zabiti".

Nije želio govoriti o budućnosti na klupi "Tricolora". "Neću razmišljati o tome večeras. Trebam vremena da to sve probavim. Imamo mlade igrače koji su napredovali. Vrlo sam ponosan na sve što smo postigli. Radio sam sa sjajnom grupom igrača i tužan sam zbog njih".

"Ovo nije kraj puta. Optimistični smo, ali teško je biti takav večeras. No, zbog svega vjerujemo da su pred nama bolji dani i uzbudljiva budućnost.", zaključio je Francuz.

Deschamps je u svojoj karijeri već jednom vodio europsko finale, na klupi Monaca 2004. kada je u finalu Lige prvaka poražen također od portugalske momčadi s portugalskim stručnjakom, Porta i Josea Mourinha.