Bandić: Jasenovac i Gradišku Staru ne bih pjevao ni pijan

Piše:
utorak, 1.7.2008. 13:35
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Bandić: Jasenovac i Gradišku Staru ne bih pjevao ni pijan

UBOJSTVA, premlaćivanja, razbojstva, pljačke i isticanje ustaških simbola, punili su novinske stupce proteklih mjeseci. No, unatoč svemu, za zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića, Zagreb je i dalje siguran grad.

Ipak, na današnjoj konferenciji za medije, na kojoj se govorilo o stanju sigurnosti u Zagrebu te učinkovitosti policije, Bandić je rekao kako "više ne apelira, nego zahtjeva od policije rezultate". Da prvi čovjek Zagreba nije posve zadovoljan stanjem u gradu, vidljivo je i iz njegovog komentara kako "građani Zagreba imaju potpuno pravo kad osjećaju bojazan za svoju sigurnost, jer policija ne obavlja svoj posao".

Kao dokaz "policijskog nerada" Bandiću je poslužio niz neriješenih slučajeva, među kojima su i premlaćivanje novinara Jutarnjeg lista Dušana Miljuša, napad na Ivu Pukanića, premlaćivanje direktora Zagrebačkih cesta Igora Rađenovića, slučaj Frane Despića, mladića koji je izboden na smrt nakon tučnjave u zagrebačkom parku Ribnjak te slučaj Luke Ritza, maturanta koji je brutalno pretučen i koji je od posljedica toga kasnije preminuo. Posljednji slučaj zbio se sinoć u Maksimiru - smaknut je iznuđivač Tripo Penović.

Učestalost takvih i sličnih događaja ražalostila je zagrebačkog gradonačelnika, koji je za to okrivio policiju: "Zbog svih tih neriješenih slučajeva, batinaši i ubojice stječu dojam da se mogu tako ponašati i proći nekažnjeno".

"U europskom Zagrebu ne smije se moći mjeriti kukuruz i nositi ustaška obilježja"

Bandić se osvrnuo i na pojavu ustaških obilježja na koncertu Marka Perkovića Thompsona. Rekao je kako takva ikonografija u njemu "izaziva gnušanje", a policiju je upitao zašto ne objavi imena onih koji su takva obilježja nosili te ih primjereno kazni, kad snimke postoje.

"U europskom Zagrebu, na središnjem trgu, ne smije se moći mjeriti kukuruz i nositi ustaška obilježja. Policija treba istražiti cijeli slučaj i odvojiti žito od kukolja", ocijenio je Bandić.

Gradonačelnik se osvrnuo i na Thompsonov pjevački opus pa je rekao kako ga "pjesma 'Lijepa li si' asocira na našu prekrasnu domovinu, dok pjesmu 'Jasenovac i Gradiška Stara' ne bi pjevao ni pijan ni trijezan".

Bandić se tijekom konferencije za novinare dotaknuo i smjene načelnika PU zagrebačke Marijana Tomurada te je rekao kako "misli da Tomuradova smjena nije politička", međutim kako mu se od pomisli da možda jest "ledi krv u žilama".

I.M.
Foto: Index (Arhiva)

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije