Dodik kod Tadića provjeravao: Jesam li pretjerao?

Piše:
subota, 1.11.2008 17:29
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Dodik kod Tadića provjeravao: Jesam li pretjerao?

URED predsjednika Srbije Borisa Tadića u svom je priopćenju obavijestio javnost kako su obavljeni razgovori s premijerom Republike Srpske Miloradom Dodikom. U vrlo šturom izvješću navodi se tek kako su razgovarali o ekonomskoj situaciji i suradnji u području energetike.

Napadački nastupi

"Bio je to jedan u nizu redovnih sastanaka predsjednika Srbije i premijera RS-a", stoji na kraju priopćenja predsjednika Tadića. Neslužbene informacije govore kako je Dodik tek provjeravao Tadića imali li, nakon najnovijih događaja, i dalje punu podršku prvog čovjeka Srbije.

Naime, prije desetak dana predstavnici SAD-a razgovarali su s Dodikom, a zabilježeni su i razgovori s nekoliko predstavnika europskih zemalja. Navodno su mu iza zatvorenih vrata poručili kako neće više tolerirati njegove "napadačke nastupe". Dodiku je zamjereno što u posljednje vrijeme sve glasnije promiče ideju o životu Republike Srpske izvan BiH, što međunarodna zajednica ne odobrava.   

Vaganje vlastite političke težine

U kuloarima se može čuti kako bi ga predstavnici međunarodne zajednice u BiH odnosno Ured visokog predstavnika (OHR) mogli uskoro i smijeniti, pa mnogi Dodikov posjet Tadiću gledaju kao vaganje vlastite političke težine.   

I.Ć.
Foto: Arhiva

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije