Index.hr

7:23 • 17.3.2010 • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
nedjelja, 1.3.2009 17:05

Filmska ikona Farrah Fawcett oprostila se s prijateljima i spremila za smrt

Filmska ikona Farrah Fawcett oprostila se s prijateljima i spremila za smrt

VELIKA filmska zvijezda sedamdesetih i osamdesetih koju je u proslavila uloga u tv seriji "Charliejevi anđeli" spremna je umrijeti. Farrah Fawcett pomirila se s činjenicom da joj više nema spasa, te se oprostila s prijateljima i obitelji znajući da je izgubila dugogodišnju bitku s rakom.

Prije nego je sjela na avion za Njemačku, gdje će biti podvrgnuta radikalnoj eksperimentalnoj terapiji koja joj je posljednja nada, Fawcett se oprostila sa svojim bližnjima, znajući da se više vjerojatno neće vratiti. "Farrah se osjeća strašno usamljenom. Ne želi da je prijatelji vide bez kose, ozračenu, i pomirila se s činjenicom da će uskoro umrijeti. Svom je osoblju kazala da mogu potražiti nove poslove, a prijateljima je rekla da se više neće vratiti. Bolesna je i strašno iscrpljena", otkrio je prijatelj oboljele glumice u razgovoru za britanski tabloid The Mirror.

Farrah Fawcett je 2006. godine saznala da boluje od raka debelog crijeva. Tumor joj je uklonjen operacijom, nakon čega je uslijedila kemoterapija i radioterapija, kojoj se Fawcett podvrgavala sve do prošlog mjeseca. Godinu dana nakon operacije liječnici su joj rekli da je izliječena, ali samo nekoliko mjeseci kasnije tijekom rutinskog pregleda otkriveno je da se tumor vratio. Bliska prijateljica, pjevačica Cher, Fawcett je ohrabrila da pomoć potraži u njemačkoj klinici koja koristi agresivnu vrstu terapije matičnim stanicama kakva u SAD-u nije dostupna, a sad se Fawcett vratila u tu istu kliniku u posljednjem, očajničkom pokušaju da izbori pobjedu u borbi s rakom.

Farrah Fawcett na aerodrom je odvela prijateljica Alana Hamilton Stewart, bivša supruga Roda Stewarta, te se posljednji put oprostila s njom. Sad je već pitanje dana kad će Fawcett izgubiti borbu s rakom, rekao je nedavno njen dugogodišnji ljubavnik Ryan O'Neal, koji je kazao kako Fawcett i u jetri ima ogroman tumor.

"Ona je prava junakinja. Dugo se borila, ali teško joj je nastaviti. Dosta joj je terapija i provođenja vremena u bolnici. Već nekoliko godina nije imala normalan život", rekla je prijateljica poznate glumice koja priča kako je Farrah posljednjih mjeseci veći dio vremena provela u svom domu u Burbanku i pokušavala osnažiti svoj imunološki sustav. Jedini izlazak koji si je Farrah dopustila u posljednje vrijeme bio je prošlotjedna proslava rođendana, ali čak i tada je prijateljima govorila kako će teško dočekati idući rođendanski tulum.

"Ryan i dalje viđa Farrah", rekao je zajednički prijatelj dugogodišnjeg para, te dodao: "No, ovih dana imao je toliko posla oko rješavanja svih pravnih problema u koje ih je njihov sin uvalio, tako da nije imao vremena stalno biti s njom". Podsjetimo, sin Farrah Fawcett i Ryana O'Neala, 24-godišnji Redmond O'Neal, krajem prošle godine uhićen je zbog posjedovanja droge i po 13. put poslan na rehabilitaciju, a prošli tjedan je majci isporučio račun na gotovo 15.000 dolara nakon što je teško oštetio vilu koju mu je ona iznajmila za rođendansku proslavu.

O posljednjim mjesecima Farrah Fawcett i njenoj borbi protiv raka snimljen je i dokumentarac "A Wing and a Prayer" koji će biti emitiran tijekom ove godine i za koji je glumica navodno dobila honorar od oko 800.000 dolara. "Koliko god bih željela svoju bolest zadržati privatnom, imamo određenu odgovornost prema ljudima koji se također bore protiv raka i koji bi mogli iz mog iskustva naučiti važnu lekciju", kazala je Farrah objašnjavajući zašto je pristala na snimanje dokumentarca.

P.V.
Foto:  JLP

Bloger.hr
Ako je Vaš post na Blogeru vezan uz ovaj članak postavite tag farah fawcett
12345
Print
Komentari
Logirajte se
 

  • funk_phenomena • 2.3.2009 10:32:35
  • jesu li joj i prijatelji filmske ikone?
    Wakka • 1.3.2009 23:30:34
  • svi mi to znamo,jer cemo svi jednog dana umrijeti!
    giboni • 1.3.2009 23:29:29
  • zamisLi ti sudbine, znat kad ćeš umrit...prestrašno!
    funk_phenomena • 1.3.2009 21:17:20
  • Lijepa crtica vjerujem da bi joj bilo drago da to cuje, prije nego sto... jeli..
    nesco • 1.3.2009 20:35:08
  • Farrah je legenda sa unutarnje strane vratašca mog vojničkog ormarića prije puno godina u vukojebini, kada sam puno očekivao od svijeta....Što se mene tiče, dok sam ja živ, bit će živa i Farrah, unatoč i usprkos.....
    bkazija • 1.3.2009 20:27:44
  • KO JE OVA ???
    nesco • 1.3.2009 20:14:50
  • P.V. nabi si diplomu u šupak jadniče retardirani...
    angus32 • 1.3.2009 20:12:58
  • Dugo je bila bolesna, mislio sam da je ozdravila. Ali, eto, ipak ide svom kraju.
    lurid66 • 1.3.2009 20:11:50
  • - ček sad kad uskoro slično dođe na red za Patricka Swayzea...
    herlock • 1.3.2009 20:10:25
Prikaži sve komentare