"Hrvatska se odlukom o ZERP-u diskvalificirala i udaljila od EU"

Piše:
četvrtak, 10.1.2008. 09:46
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

"Hrvatska se odlukom o ZERP-u diskvalificirala i udaljila od EU"

SLOVENSKI zastupnik u Europskom parlamentu Jelko Kacin je u intervjuu za Dnevni avaz ocijenio kako se Hrvatska primjenom ZERP-a udaljila od Europske unije, a izjavu slovenskog premijera Janeza Janše, o tome da je BiH veća prijetnja stabilnosti Balkana nego Kosovo, nazvao je otvorenom provokacijom.

"Hrvatska je svojom odlukom o ZERP-u sebe uvelike diskvalificirala i udaljila od Europske unije", izjavio je Kacin, dodajući kako "Hrvatska može postati aktivnija u odnosima s EU kada budu formirani nova Vlada i Sabor i to ne izjavama, nego radom i odlukama".

"Janšina izjava o BiH je provokacija na koju ne treba nasjedati"

Osvrnuvši se na Janšinu izjavu o BiH kao prijetnji stabilnosti, Kacin je rekao: "Ne slažem se s takvom ocjenom, ni kao političar ni kao poslanik u Europskom parlamentu. Problem njegove izjave je u tome da on nije samo predsjednik slovenske vlade nego u ovom trenutku i predsjednik Vijeća Europske unije. Zato njegove provokacije imaju daleko veću težinu".

"Ako želim minimizirati štetu njegove izjave, koja je, ponavljam, provokacija, rekao bih da na nju ne treba nasjedati, ali ima smisla na nju odgovoriti. Ne riječima, nego djelima i dokazati da je BiH država koja nadilazi kriterije po kojima je Janša cijeni i kako je on vidi", dodao je.

Špekulacije o tome da Janša lobira za Srbiju, koja je manji problem i treba je više približiti EU, a sve na štetu BiH, Kacin je prokomentirao riječima: "Ne znam je  li  to lobiranje za Srbiju, ali je svakako provokacija i za Srbiju i za njene političare u periodu kada se tamo vodi žestoka predizborna kampanja za predsjedničke izbore".

I.M.
Foto: Dnevni avaz

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije