Josipović: Nadam se da će Bajić izvući pouke iz kritika

Piše:
subota, 23.1.2010. 15:26
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Josipović: Nadam se da će Bajić izvući pouke iz kritika

Tekst: Dragan Miljuš
Foto: Paun Paunović (Cropix)

"Očekujem jako puno, zaoštravanje borbe protiv korupcije i organiziranog kriminala i veću efikasnost", kazao je danas u Sinju novi hrvatski predsjednik Ivo Josipović, kojeg su novinari pitali i o sudbini glavnog državnog odvjetnika Mladena Bajića.

O Bajiću odlučuje Sabor

"O tome odlučuje Sabor. Ja kao predsjednik ne ulazim u to, ali govorim o svojim očekivanjima. Ako bude Bajić, očekujem da će nastaviti sve ono dobro što je radio, ali i da će izvući pouke iz kritika koje su se odnosile na rad državnog odvjetništva", kaže Josipović.

Komentirao je i to što se predsjednik Srbije Boris Tadić potužio generalnom tajniku UN-a Ban Ki-moonu na ratobornog Mesića.

"Hrvatska vodi konstruktivnu i mirotvornu politiku"

"Ne iznenađuje me Tadić, iskoristio je to više za domaću, nego međunarodnu javnost. Hrvatska vodi konstruktivnu i mirotvornu politiku. Treba i nova tržišta, i to će biti dio politike koju ću ja voditi zajedno s Vladom", najavio je Josipović.

Očekuje da će Hrvatska kao supotpisnica Daytonskog sporazuma imati određenu ulogu u profiliranju stajališta kako bi Bosna i Hercegovina trebala izgledati, ali do mjere koja ne predstavlja zadiranje u unutarnje poslove. Jednakopravna zajednica sva tri konstitutivna naroda, ključ je koji treba pronaći, uvjeren je Josipović.

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije