NEZAVISNI zastupnik Slaven Letica je usred rasprave o rebalansu proračuna primijetio da je u Sabornici ima oko petnaestak zastupnika, i rekao da bi strani novinari pomislili da se raspravlja o nekoj banalnoj temi, poput iskorjenjivanju komaraca ili skakavaca.
"Ono što je posebno tužno, što iz oporbe nema ni nominiranog kandidata za premijera, Ljube Jurčića, koji je kao Greta Garbo nestao iz ovog Sabora", rekao je Letica, te dodao da Jurčiću zamjera što ne cijeni Visoki dom i ne želi raspravljati o ozbiljnim temama.
Nema ni SDP-ovca Slavka Linića, primijetio je Letica, kojeg je nazvao "utemeljiteljem modernog ekonomskog nihilizma u Hrvatskoj", jer je 2000. godine rekao da će masovni stečajevi spasiti Hrvatsku u Opatiji, a nema ni Mate Crkvenca, Marina Franičevića Pločara, niti kandidatkinje za ministricu vanjskih poslova.
Odgovorio mu je Marin Jurjević iz SDP-a, koji je Letici rekao da si je umislio da je izabrani redar u Visokom domu, kao što su nekada bili higijeničari da je iznio uvredljivu, neistinitu izjavu kritizirajući Jurčića.
"Inače, kolega Jurčić je je upravo u ovoj zgradi, sada ma drugog posla, kao što je jučer kolega Letica imao drugog posla, kad smo mi ostali ovdje do 18.45, a njega se pet šest puta prozivalo da govori, a nije bio tu", rekao je Jurjević, kojemu je opet uzvratio Letica.
"Nisam kritizirao. U zadnjih pet, šest mjeseci je bio tu jedan put. Prema tome, to je samo jedna statistička konstatacija", kaže Letica.