Kerum: U Hrvatskoj nije "in" biti bogat, danas je u modi ne imati ništa

KLJUČNI PODACI
  • Kerum je"težak" 135 milijuna kuna
  • Time slovi za najbogatijeg zastupnika u povijesti Hrvatskog sabora
Piše: L.J.
četvrtak, 26.1.2012. 09:17
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Kerum: U Hrvatskoj nije "in" biti bogat, danas je u modi ne imati ništa

Foto: Dragan Matić / Cropix

"U HRVATSKOJ nije 'in' biti bogat. To je praktički biti snob. Danas je u modi ne imati ništa. Kada se spominje a netko nešto ima, smatra se da je ukrao, smatra se da je nepošten, i mislim da to nije dobro", objašnjavao je sinoć u Dnevniku 3 saborski zastupnik i gradonačelnik Splita Željko Kerum govoreći o svojoj imovinskoj kartici.

Prema podacima iz nje, Kerum je"težak" 135 milijuna kuna čime slovi za najbogatijeg zastupnika u povijesti Hrvatskog sabora. Je li to točna cifra, Kerumu je teško reći: "Bogatstvo se mjeri obvezama. Bolje onome tko ima manje obveze i manje novaca, jer nije lako imati obvezu prema jednom čovjeku. I danas tko zapošljava jednog radnika, velika je stvar, a kamoli da ih ima deset, ili sto, ili dvije tisuće".

U studiju je Tončici Čeljuski objasnio kako je on u svojoj "osnovnoj firmi" prošle godine imao 88 milijuna kuna dobiti, na koju je platio porez. "Praktički je to fiktivna dobit. Kamo 'sriće' da je to bila prava dobit", kazao je Kerum.

Bogati zastupnik ustvrdio je i kako je Hrvatskoj u ovih desetak godina poslovanja platio više od tri milijarde kuna poreza i prireza, a od države, kaže, nije nikada dobio nikakvu subvenciju ni za zaposlenog radnika ni za poslovanje. Ono što on vidi kao ključno za razvijanje uspješnog biznisa je - lobiranje. U tome će mu svakako dobro doći saborski kontakti.

"Lobiranje uvijek postoji, kontakti su uvijek bitni. Ne može nitko napraviti dobar biznis bez poznanstava, ljudi, kontakata, i bez dobrih ljudi. Može čovjek biti najpametniji na svijetu, ali bez dobrih ljudi i kontakata ne može napraviti ništa", govorio je Kerum.

Komentari (25)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

  • la_piafica   Objavljeno prije 4 mjeseci

    Jezušek, ajde da i ja jednom budem u modi!




  • vampko   Objavljeno prije 4 mjeseci

    ali dobro ajde da i mi imamo svoju saborsku ludu da nas uveseljava svojim biserima :) o seki da se i ne govori....




  • makaj_mrtav_ladan   Objavljeno prije 4 mjeseci

    kreten...




  • Disident2   Objavljeno prije 4 mjeseci

    Dok je Bajića...




  • cicibela11a   Objavljeno prije 4 mjeseci

     Dok je Bajića, ovakvima vlas nemože pofaliti.




  • Whisper74   Objavljeno prije 4 mjeseci

    bilo kako bilo, originalna izjava




  • vampko   Objavljeno prije 4 mjeseci

    :) Apple : think different ....just like everybody else :) a ne da ga nebih kupio ma nema te sile




Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije