Koalicija za Vukovar: Čobanković okupio seljake, pravaše i umirovljenike

Piše:
ponedjeljak, 5.1.2009. 14:59
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Koalicija za Vukovar: Čobanković okupio seljake, pravaše i umirovljenike

PETAR ČOBANKOVIĆ, predsjednik Županijske organizacije HDZ-a uspio je pred lokalne izbore u Vukovarsko-srijemskoj županiji okupiti široku koaliciju s kojima će pokušati doći do izborne pobjede. Uz Čobankovića tako se našla Hrvatska seljačka stranka (HSS), Hrvatska stranka prava (HSP) te Hrvatska stranka umirovljenika (HSU).   

Nema HSLS-a

Danas su tako čelnici županijskih organizacija te četiri stranke potpisali i prigodni koalicijski ugovor. Čobanković tom prigodom nije krio zadovoljstvo, dok je Zdravko Kelić lider HSS-a na istoku Hrvatske istaknuo kako je ovaj ugovor samo nastavak dobre suradnje na državnoj razini. Antun Žagar prvi čovjek HSP-a tek je oprezno dodao kako je njegova stranka potpisom na koalicijski ugovor pokazala spremnost za razgovore kao i suradnju. Mihajlo Tomašković iz HSU-a u skladu politike svoje stranke tek je naglasio kako se nada da će ugovorom do boljeg statusa doći i svi umirovljenici.

Trenutno je u toj županiji na vlasti koalicija HDZ-HSP-HSLS, no liberala nema u novoj podjeli. U vlasti participira i SDSS još jedan HDZ-ovski partner na državnom nivou.

M.M.
Foto: Index (Arhiva)

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije