Tekst: I.M.
Foto: Igor Sambolec/Cropix
ZA SVOG boravka u Valpovu premijerka Jadranka Kosor iskazala je zadovoljstvo činjenicom da Vlada uživa veću podršku građana od kad joj je ona na čelu, a osvrnula se i na svoju suradnju sa predsjednikom na odlasku Stjepanom Mesićem.
"Imali smo dobru i konstruktivnu suradnju u okviru svojih ustavnih ovlasti. Mislim da smo pokazali da je moguće u političkom prostoru, unatoč sukobima, teškim riječima i nesuglasicama kakve smo nas dvoje imali 2005. godine, savladati taj mali ponor koji je bio među nama, stisnuti si ruke i raditi posao na dobrobit Hrvatske. Mi nismo neprijatelji, nego suparnici i bez obzira na razlike u temeljnim stvarima važnima za državu mora se raditi zajedno. Sada mi je nekako i žao što odlazi, jer smo se dobro uhodali u smislu sukreiranja vanjske politike", izjavila je Kosor.
Dodala je kako je Mesić zbog svog osebujnog stila unosio puno živosti u politički prostor te kazala kako je sigurna da će Mesić, i kad bude bivši predsjednik, "biti jednako tako živahan".