Index.hr

3:33 • 19.3.2010 • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
ponedjeljak, 16.2.2009 15:05

"Kunu može spasiti samo dobra turistička sezona"

"Kunu može spasiti samo dobra turistička sezona"

TRENUTNO vrlo aktualno pitanje devalvacije hrvatske kune zaokupilo je hrvatski politički vrh. Naime, mnogi smatraju da će hrvatska kuna već za mjesec dana imati tečaj od osam kuna za euro.

> Rohatinski brani kunu od bankara

Tako se i predsjednik Mesić osvrnuo na ovo pitanje, naglašavajući kako kuna neće toliko oslabjeti te da će ostati pod kontrolom stabilnog tečaja. Predsjednik Mesić također smatra kako neće doći ni do smanjenja PDV-a po ugledu na porezne olakšice koje u rješavanju gospodarske krize uvode zemlje u našem okruženju. Objasnio je kako je vrlo teško sada smanjivati prihode države koja je zadužena.

S druge strane, ministar financija Ivan Šuker, izjavio je kako će za tečaj kune ove godine biti iznimno bitna turistička sezone za koju se nada da će biti dobra.

Naime, Šuker se sastao s austrijskim vicepremijerom i prvim financijašem Josefom Prollom. Zaključili su kako je hrvatski financijski sektor najbezbolnije podnio udar krize od svih tranzicijskih zemalja i novih članica EU.

A.He.
Foto: Arhiva

Bloger.hr
Ako je Vaš post na Blogeru vezan uz ovaj članak postavite tag kuna ili tečaj
12345
Print
Komentari
Logirajte se
 
  • KUPUJTE DOLARE !
    Le_Fantastique • 16.2.2009 19:34:30
  • ...i onda je svizac zamotao čokoladu.....apsolutno nevjerojatno....koliko ćete im još pušit besmislene spike????
    in_da_banana • 16.2.2009 17:59:29

  • amarena_x • 16.2.2009 17:04:45
  • Citat [amarena_x] daAmarena, imam za teba slijedece preporuke, knige, za koje vjerujem da nisi citala i cula, jer vidim cime baratas, kako bilo, evo ih:The GoalThruoutput AccountingIt is not luckHaystack SindromCritical ChainTheory of Constrains,Sve od Elliyahu Goldratt-a.Tip je genije i pokazao je i dokazao da su sve prethodne teorijeu Ekonomiji smijesne.Nemoras vjerovati -ali mozes procitati.meni je potpuno promijenio perspektivu iz koje vidim sve u ekonomiji.Ovo je dakako preporuka, pa kako zelis.Podcrtavam, tip je-genije.Lijepi pozdrav
    AfrimAfrimi • 16.2.2009 17:03:42
  • Citat [usurpadora] jebote ko da slušam bajsa kad se napijeNeces vjerovati, ali meni vise slici na Suvarove floskule.Da, zemlja je elippsoid, da, formula viode je H2O, i da, Euro kotira bolje od kune - istine koje svi znamo......
    AfrimAfrimi • 16.2.2009 16:59:07

  • acinvokpit • 16.2.2009 16:59:03
  • Citat [amarena_x] oćeš da ti kažem otkud je ovo prepisano ?  strategija razvoja hr turizma do 2010   iz 2003 .
    dojdisutra • 16.2.2009 16:58:40
  • da
    amarena_x • 16.2.2009 16:58:00
  • Citat [amarena_x] cost benefit metoda i multiplikatori, ma ništa ništa sorry Jesi li ekonomist?
    AfrimAfrimi • 16.2.2009 16:57:36
  • Citat [ena1234]Hrvatska ima vrlo atraktivan turistički potencijal, prije svega jedinstvenu prirodnu i kulturno-povijesnu baštinu. Taj se potencijal može i mora intenzivnije valorizirati u cilju stvaranja prepoznatljivog identiteta turističke ponude Hrvatske, čime bi se povećala konkurentnost i olakšalo pozicioniranje na tržištu.jebote ko da slušam bajsa kad se napije
    usurpadora • 16.2.2009 16:57:30
Prikaži sve komentare