"UOČI svakih izbora pokušava se napuhati neki problem, samo da građani ne bi razmišljali o stvarnim problemima. Naime trebali bi razmišljati od krizi, manjim plaćama, radnim mjestima no umjesto toga sada su svi odjednom prebacili na temu Drugog svjetskog rata", rekao je danas predsjednik Stjepan Mesić gostujući na otoku Krku. Naime, Mesić je naglasio kako se od stvaranja Hrvatske imalo vremena za procesuiranje za bilo koga gdje je bilo dokaza.
> Čičak napao Mesića: Štitite ratne zločince Boljkovaca i Manolića
"Sada uoči izbora treba pogledati unatrag pa će se vidjeti tko i zašto pokreće neke stvari", kazao je predsjednik Mesić ističući kako svaki zločin treba osuditi no pritom se treba jasno znati o čemu se u stvari radi.
Također Mesić je komentirajući najnovije navode Hrvatskog helsinškog odbora istaknuo kako nije dobro da se prije izbora ide s određenim, i kako kaže, neprovjerenim informacijama.
Ne političari, nego forenzičari
"Ako treba utvrđivati bilo koji zločin iz Drugoga svjetskog rata, to ne mogu učiniti priučeni forenzičari, političari ili političari opće prakse, nego pravi forenzičari koji će utvrditi činjenično stanje, a onda - ako postoji sumnja za bilo koga, treba pokrenuti postupke", rekao je danas Mesić. naglasivši kako nije dobro da netko manipulira nečijim posmrtnim ostacima.
"Oni ne mogu sa sigurnošću tvrditi tamo gdje još nema dokaza, a pogotovo ne smiju razvlačiti nečije kosti jer to je bogohulno", poručio je danas Mesić čelnicima HHO.
M.M.
Foto: Dragan Matić / Cropix