Mesić: Svijet financijske krize može izbjeći razvojem socijalne države

Piše:
ponedjeljak, 3.11.2008. 20:36
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Mesić: Svijet financijske krize može izbjeći razvojem socijalne države

"ŽELIO bih da i s ovoga sastanka u svijet ode poruka kako je pravo, ali i dužnost svake zemlje da sudjeluje u koncipiranju svijeta sutrašnjice", rekao je danas predsjednik Stjepan Mesić u turskom Izmiru gdje se nalazi na 9. gospodarskom forumu "Sjeverna i južna Europa". Naime, Mesić je govoreći o globalnoj financijskoj krizi ponovio svoju tezu kako bi svijet mogao spriječiti mogućnost nastajanja novih financijskih kriza, upravo s novim, socijalnim konceptom.

"Izlaz bi mogao biti u razvoju socijalne države", naglasio je Mesić dodajući kako je istina da je današnji svijet globaliziran, no činjenica je isto tako kako se neoliberalni model potrošio.

"Nametanje jednoga jedinog, kvaziuniverzalnog modela demokratskog ustroja svim zemljama pokazuje se ne samo neprihvatljivim, nego i neprovedivim", naglasio je Mesić dodajući kako je nužna nova koncepcija međunarodnih odnosa i to u gospodarskom ali i u gospodarskom smislu.

Recimo na kraju kako je Mesić održao svoj govor u drugom dijelu foruma kada je moderator bio bivši predsjednik Europske komisije Jacques Santer čiji je jedini komentar nakon Mesićeva govora bio da se veseli što će uskoro i Hrvatska biti dio velike europske obitelji.

M.M.
Foto: Arhiva
 
 

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije