Nestali mađarski ronioc pronađen mrtav

Piše:
četvrtak, 5.7.2007. 19:41
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

U ČETVRTAK rano poslijepodne pronađeno je beživotno tijelo 53-godišnjeg ronioca iz Budimpešte, javlja Cropress. Mrtvo tijelo pronašli su ronioci PU šibensko-kninske u 13.10 sati u moru na dubini od 30 metara kod rta Ploča, između Ražnja i Rogoznice.

Za Mađarom se tragalo od jučer poslijepodne kada je policiji prijavljen njegov nestanak. Potraga je jučer potrajala do kasno u noć, a prekinuta je zbog nevremena i loše vidljivosti.

Preminuli muškarac jedan je od četvorice Mađara koji su jučer organizirano ronili u moru. Nakon nekog vremena 53-godišnjak nije izlazio iz vode, dok je jednom 21-godišnjaku pozlilo po izlasku iz vode. Preostala dvojica Mađara, 21-godišnjak i 19-godišnjak, izronila su bez problema.

Oni su zaronili oko 12 sati i 15 minuta, 53-godišnjak nije izronio, 21-godišnjaku je pozlilo nakon izrona te je prevezen u baro-komoru u Split, i utvrđeno je da je dobio blaži oblik dekompresijske bolesti. Ostala dvojica mađarskih ronilaca, 21-godišnji instruktor ronjenja i 19-godišnji mladić, izronili su bez ikakvih problema. 

Jutros se u potragu za 53-godišnjakom uključio i vojni helikopter.

Radi provjere ispravnosti uređaja i dubine zarona, od vlasnika Ronilačkog kluba iz Kaštel Gomilice,  oduzete su tri kompletne ronilačke opreme u vlasništvu mađarskih državljana.

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije