Obama stiže u pomoć: SAD će učiniti sve kako bi pomogao stabilizaciji eurozone

Piše: M.L.
petak, 10.2.2012. 12:02
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Obama stiže u pomoć: SAD će učiniti sve kako bi pomogao stabilizaciji eurozone

Foto: AFP
               
AMERIČKI predsjednik Barack Obama sastao se u četvrtak s talijanskim premijerom Marijem Montijem te obećao kako će Sjedinjene Države učiniti sve što je u njihovoj moći da pomognu stabilizaciji eurozone.

Obojica predsjednika usuglasila su se kako Europi potreban snažniji financijski sigurnosni štit te su zaključili kako je europski gospodarski rast važan ne samo za građane Europe, već i za cjelokupno svjetsko gospodarstvo.

Otkako je preuzeo vlast u Italiji, Monti je pomogao vratiti povjerenje u sposobnost Italije, koja je najzaduženija zemlja eurozone, da upravlja vraćanjem duga.

Obama je pohvalio Montija zbog učinkovitih mjera za rješavanje krize, iako građani nisu zadovoljni mjerama štednje koje je njegova vlada morala donijeti.

Komentari (6)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

  • suteren   Objavljeno prije 3 mjeseci

    a-ha, kako da ne, jesl of kors




  • novadna   Objavljeno prije 3 mjeseci

    on će nekome da pomogne,svoju vlastitu zemlju je upropastio




  • Isus_Bog   Objavljeno prije 3 mjeseci

    trebalo bi jos par aviJona poslati tamo




  • LePsiholog   Objavljeno prije 3 mjeseci

    IHIHIHIHIHIHIHIHI...........a kod njih totalna sreća.....




  • Pazuzuek   Objavljeno prije 3 mjeseci

    nisam baš siguran da je članak vjerodostojan.

     

    molim da ubuduće indexovi novinari daju link na izvore svojih informacija, ovo više nema puno smisla.




  • nikoinishta   Objavljeno prije 3 mjeseci

    da, odštampaće koliko god dolara bude trebalo




Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije