Optužena karlovačka liječnica tvrdi da nije počinila prekršaj u slučaju Martinović

Piše:
četvrtak, 3.5.2007. 13:10
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Optužena karlovačka liječnica tvrdi da nije počinila prekršaj u slučaju Martinović

NA PREKRŠAJNOM sudu u Karlovcu jutros je održano predročište u predmetu protiv liječnice karlovačke Hitne Jasne Pletikose. Ona je podnijela pisanu obranu u kojoj osporava svoju obvezu da slučaj Martinović prijavi policiji, te predložila dva svjedoka koja će to i potvrditi, javlja Radio Mrežnica.

"Liječnica je na spis suda predala pisanu obranu i dokaze na koje se poziva u svojoj obrani. U bitnome okrivljenica osporava da je počinila prekršaj koji joj se stavlja na teret te je u tom smislu predložila saslušanje svjedoka koji će potvrditi da nije bila u obvezi dostavljati prijavu Policijskoj upravi u slučaju trovanaj preminulog Zdravka Martinovića", kazala je glasnogovornica Jozefa Sepi.

Glavna rasprava bit će zakazana naknadno, a najkasnije u roku od dva mjeseca.

Zdravko Martinović preminuo je od posljedica nasilnog  gušenja do kojeg je najvjerojatnije došlo udisanjem ugljičnog dioksida, pokazala je obdukcija  koju su proveli stručnjaci Zavoda za sudsku medicinu i kriminalistiku, a koji su svoj nalaz u travnju dostavili Županijskom sudu u Karlovcu.

Općinsko državno odvjetništvo u Karlovcu podnijelo je, podsjećamo, istražni zahtjev Županijskom sudu u Karlovcu protiv pet osoba iz Karlovačke pivovare (tehnički direktor Gabor Ligeti,  rukovoditelji pojedinih odjela Slaven Siladić, Zrinka Odrčić, zaposlena na poslovima ekologije i Marinko Kovačić, rukovoditelj u fermentorima, te zaposlenica Marija Tufeković), kao i protiv same kompanije zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili teško kazneno djelo protiv opće sigurnosti, te je svojevremeno zatražilo određivanje pritvora i mjere opreza.

Građevinski inspektor Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva izdao je 14. travnja odobrenje Karlovačkoj pivovari za ponovni početak radova na izgradnji nove energane, a povukao je i zabranu, što omogućuje nastavak funkcionalne probe sustava za rekuperaciju ugljičnog dioksida. To znači da je od toga dana ponovo započeo proces varenja piva, kako je stajalo u priopćenju za javnost poslanom iz Karlovačke pivovare.

Ako se dokaže krivnja, Karlovačka pivovara može biti kažnjena kaznom od 20 tisuća do 5 milijuna kuna, a odgovorne osobe zatvorom od 3 do 10 godina.

Foto:Radio Mrežnica

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije