JUČER je u 18.33 sati policija zaprimila dojavu kako se iz stana u Baburičinoj ulici u Novom Zagrebu čuje zapomaganje ženske osobe, izvijestila je PU zagrebačka.
Policijski službenici su po dolasku na mjesto događaja nasilno otvorili vrata stana, jer je ženska osoba vikala kako ih ona ne može otvoriti jer su zaključana.
Nakon što su policajci ušli u stan, na krevetu u sobi su našli vidno alkoholiziranu 25-godišnjakinju (2,20 g/kg alkohola u krvi), koja je rekla kako je oko 15 sati, zajedno sa 40-godišnjim poznanikom, konzumirala alkohol u kafe baru na području Volovčice, nakon čega su došli u navedeni stan, gdje ju je on protiv njene volje zaključao u sobi i izašao.
40-godišnjak se u stan vratio oko 21.05 sati te je tom prilikom policija utvrdila da ima 1,10 promila alkohola u krvi.
Policija je i 25-godišnjakinju i 40-godišnjaka dovela u Jedinicu za zadržavanje i prepratu na noćni odmor, a u jutarnjim satima nad njima je nastavljena kriminalistička obrada.
I.M.