Pogledajte filmić s kojim nas Poljaci dočekuju u EU: "Dobrodošli, Croatia!"

KLJUČNI PODACI
  • Poljaci snimili multimedijalnu čestitku Hrvatskoj za ulazak u EU
  • Građani mobitelima i kamerama snimali poruke do 20 sekundi
Piše: I.Kri.
petak, 9.12.2011. 14:22
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Pogledajte filmić s kojim nas Poljaci dočekuju u EU: "Dobrodošli, Croatia!"

Foto i video: YouTube

POLJSKO predsjedništvo je u suradnji s predsjedništvom Europske unije snimilo kratak film koji su željeli toplo dočekati Hrvatsku u EU.



U projektu nazvanom "Dobro došli - Poljska želi dobrodošlicu Hrvatskoj", građani su mobitelom ili kamerom snimali kratke poruke od najviše 20 sekundi koje su onda pretočene u jedan filmić.

Film su objavili na internetskoj stranici poljskog predsjedništva pod naslovom "Dobrodošli, Croatia" te na YouTubeu. Zanimljiv je prvi komentar ispod tog filma na YouTubeu gdje je komentator napisao "dobro došli na naš brod koji tone". U jednom drugom komentaru piše da zapamtimo da još uvijek imamo šanse reći ne EU na referendumu.

Komentari (63)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

  • kamboz   Objavljeno prije 5 mjeseci

    Hrvatska itekako moze profitirati clanstvom u EU, mala smo drzava, clanstvo ce upravo olaksati i promijeniti stvari u onim segmentima gdje smo sada u ku#cu: seljacima ce se poticaji desetostruko povecati i to odmah, proizvodjaci i izvoznici ce moci izvoziti bez carina, kultura i znanost ukljuciti se u eu fondove koji su u usporedbi s onim sto danas kultura dobija od drzave pravo bogatstvo.

    S druge strane mnogi hohstapleri i lazni poduzetnici u drzavnim firmama ce ga popusiti, jer u Eu nema prave zarade bez pravog posla, kao kod nas.




  • r3pka   Objavljeno prije 5 mjeseci

     




  • dangerz0ne   Objavljeno prije 5 mjeseci

     

    Referendum se zna kakav ce biti, ali pazi sad ovo: ti si pokrenuo ovaj thread i nije se dogodilo uobicajeno pljuvanje 'EU je fuj'. I zato je morala novinarka indexa Jelena Simac reagirat i natipkati clanak koji ovu temu negativno prikazuje, snimi ovo:

     

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/politicka-elita-slavi-ulazak-u-polumrtvo-tijelo-eu-je-prepotentna-imperijalnokapitalisticka-tvorevina/587690.aspx

     

    Toliko o slobodi misli na indexu... :D :D

     

    A pazi na koga se poziva, na Farge-a, ha ha ha ha... :D Imperijalisticka i imperijalnokapitalisticka birokracija, ha ha ha..! :D

     

     




  • dangerz0ne   Objavljeno prije 5 mjeseci

    Je, nisam neki ljubitelj nogometa ali mogla bi biti zanimljiva gostovanja po Poljskoj iduce godine...




  • Obad.   Objavljeno prije 5 mjeseci

    Bljuv




  • Eva9   Objavljeno prije 5 mjeseci

    HVALA POLJACI. Stvarno lijepo za vidjeti.




  • dangerz0ne   Objavljeno prije 5 mjeseci

     

     

    Slovenci da imaju standard koji su imali 1991. godine..? :O Pogledaj malo bolje koliko im je veci standard.

     

    Te tri tvronice aviona proizvode cijele avione, od najmanje sitnice do motora. Pipistrel koji je dobio prestiznu americku nagradu za najbolji avion u svojoj klasi je dobio djlomicno financiranje iz sredstava EU fondova. Vecinu toga su ipak izfinancirali sami a i napravili sami. Razvili su se tamo krajem devedesetih i poceli od pocetka te kroz desetak godina postali vodeci, u tome im je pomoglo otvaranje trzista cijele Europe.

     

    Ne zanimam se za nogomet, kosarku ili te vrste utakmica, oduvijek su mi bili drazi individualni sportovi. A takva me i ekonomija zanima, moja individualna. Meni se s otvaranjem trzista cijele EU nude vece mogucnosti. Naravno, imam i jacu konkurenciju, ali to me moze samo stimulirati da radim bolje, vise, kvalitetnije. S EU su dosad svi profitirali, da nisu ne bi se ni udrzivali. Jedino ko moze gubiti od udruzivanja EU je Britanski poluotok jer s sirenjem na istok lagano posaju periferija a nekad su bili centar Europe.

     

    I da, valjda si svjestan da je ekonomija EU postala ekonomska sila broj 1 u Svijetu, Ameri se grcevito bore protiv Kineza koji ih zele s drugog mjesta zbaciti na trece. Hoce li se nes promijentio u Svijetu..? Hoce, sigurno. Ali znam jednu stvar, s EU trzistem meni ce se promijeniti samo na bolje.




Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije