MINISTAR unutarnjih poslova Republike Srpske Stanislav Čađo danas novinarima u Banjoj Luci nije mogao potvrditi nalazi li se Željko Milovanović, osumnjičeni za ubojstvo Ive Pukanića i Nike Franjića, u Republici Srpskoj i u BiH.
"Mi ne znamo nalazi li se Milovanović na području RS-a, a naša aktivnost je takva kao da ta osoba svakog trena jest ili može, eventualno, ponovno da se nađe na ovom prostoru", rekao je Čađo napomenuvši da se rad na traženju i uhićenju Milovanovića odvije vrlo intenzivno.
Ministar Čađo je odbacio navode medija da je bilo propusta prilikom akcije hvatanja Milovanovića u Doboju, te je rekao da su ta akcija i pretres lokacija izvedeni profesionalno. Istaknuo je da je policija Republike Srpske ovom slučaju pristupila jako odgovorno i profesionalno te da su sve njene reakcije bile koordinirane s drugim sigurnosnim agencijama. No, Čađo nije mogao reći je li Milovanović imao pomagače tijekom bijega iz Doboja.
Čađo je rekao da je Milovanović već i prije bio predmet rada policije te da su ga uhitili 2005. godine, ali da ga je Sud oslobodio, te da je potraga za Milovanovićem po toj prijašnjoj osnovi već prije obustavljena.
Milovanović se prema nekim navodima dovodio i u vezu s osobama koje su bile osumnjičene i za pripremu atentata na premijera RS-a Milorada Dodika prije dvije godine, ali Čađo nije htio govoriti o tome.
D.M.
Foto: Index